• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sportas gali virsti liga  2 

Autorius: eli.lt
2013-03-12 15:00:00

Sportas gali virsti liga
"Gamma" nuotr.

Jei negalite praleisti nė vienos treniruotės, o nenumatytoms aplinkybėms vis dėlto sutrukdžius kasdienių treniruočių režimą jaučiate kaltę ir nerimą, jei net negaluodama ar susižeidusi stengiatės nesumažinti įprasto sportinio ritmo, verta sunerimti: sportas jums jau tapo liga!

"Nėra tikslios formulės, kuri mums padėtų nustatyti, kada būtent žmogus pradeda treniruotis per daug. Jei treniruotės trukdo jūsų įprastam gyvenimui, jei jos tampa įkyria būtinybe – tai jau problema", - teigia psichologė Theresa Fassihi, dalyvaujanti Hjustone (JAV) Menningerio klinikos vykdomoje Mitybos sutrikimų programoje.

T.Fassihi dirba su pacientais, kurie pernelyg apkrauna save treniruotėmis norėdami sudeginti kalorijas, užsiauginti raumenis arba pasiekti tobulą fizinę formą. Pasak psichologės, "treniruočių ligą" dažnai lydi ir mitybos sutrikimai. Tiek vienų, tiek kitų esmė – tai, kad žmogaus įsivaizduojamo kūno siluetas nesutampa su jo realiai esamu siluetu.

Kaip ir mitybos sutrikimais, "treniruočių liga" dažniausiai serga tie, kuriems patraukli išvaizda ir puiki fizinė forma tampa karjeros garantu – sportininkai, šokėjai, modeliai. Itin jautrūs šiai ligai ambicingi, į perfekcionizmą linkę žmonės.

Šis sutrikimas pasireiškia tiek vyrams, tiek moterims, nors jie paprastai ir treniruojasi turėdami skirtingus tikslus. Moterys paprastai nori sulieknėti ir griebiasi aerobikos. Vyrai savo ruožtu trokšta užsiauginti didesnius raumenis ir lieja prakaitą sunkiosios atletikos treniruotėse.

"Žmogus, sergantis "treniruočių liga", paprastai pernelyg rūpinasi savo išvaizda, svoriu, muskulatūra. Jis dažnai žiūri į savo atvaizdą, tyrinėja ir matuoja savo kūną, nuolat pluša tam, kad taptų stipresnis ir lieknesnis", - pasakoja T.Fassihi.

Norėdami pasiekti idealaus kūno, treniruočių liga susirgę žmonės dažnai taip pat griežtai apriboja savo mitybą, klaidingai manydami, jog maisto ribojimas jiems padės užsiauginti raumenų ir atsikratyti riebalų. Tačiau iš tikrųjų itin ribojanti dieta mažina tiek riebalinį, tiek raumeninį audinį bei sukelia grėsmę sveikatai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
egis
2013-03-18 11:05:42
jau geriau turėti priklausomybę kaip čia sako sportui, negu turėti alchogoliui cigaretėm ar narkotikam. Sportas tai gyvenimo būdas.
montis
2013-03-12 16:38:29
kai kuriu zmoniu sportas yra tiesiog gyvenimo budas