• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką pasitelkti į kovą su peršalimu?  1 

Autorius: Balsas.lt
2013-10-30 18:00:00

Ką pasitelkti į kovą su peršalimu?
123rf.com

Retas kuris iš mūsų atšalus orams nesiskundžiame peršalimu. Anot specialistų, nežiūrint šio negalavimo pavadinimo, šaltis nėra pagrindinė peršalimo ligų priežastis.

 Stiprūs temperatūros ir drėgmės svyravimai turi neigiamos įtakos žmogaus organizmui. Dėl to sumažėja jo atsparumas įvairiems virusams, infekcijoms. Ką iš tiesų žinome apie peršalimą, kas jį sukelia, kaip nuo jo saugotis ir kas padeda įveikti šią ligą, teiraujamės gydytojos, vaistininkės ir žolininkės.

Kas sukelia peršalimą?

 Kaip tvirtina, bendrosios praktikos gydytoja Dalia Žeibienė, dauguma žmonių bent kartą metuose serga peršalimu. „Moksliniais tyrimais įrodyta, jog peršalimą gali sukelti daugiau nei 100 rūšių virusų, tačiau pasakyti, kuris iš jų yra didžiausias ir dažniausias šio negalavimo kaltininkas, ganėtinai sunku, nes virusai linkę mutuoti, keistis.

 Peršalimo virusų sveikam žmogui paprastai „padovanoja“ aplinka. Ligoniui čiaudint, kosint, į orą patenka daug mažų lašelių. Tie lašeliai sklinda oru 3–5 metrų spinduliu ir sveikas žmogus juos įkvepia. Tokiu būdu virusas patenka į kito asmens organizmą. Apsikrėsti galima ir liečiant ligonio daiktus, lygius paviršius, pavyzdžiui – metalines durų rankenas, taip pat važiuojant viešuoju transportu, dideliuose žmonių susibūrimuose. Virusai, patekę į žmogaus organizmą, pradeda sparčiai daugintis ir šis suserga“,  – pasakojo bendrosios praktikos gydytoja D. Žeibienė.

Kokie peršalimo simptomai?

 Anot medikės, peršalimo simptomais reikėtų laikyti slogą, kartais karščiavimą, galvos skausmą, nuovargį, bendrą silpnumą, apetito stoką. Po dienos ar dviejų gali pradėti perštėti ar skaudėti gerklę, atsirasti kosulys.

 Medikė pridūrė, jog peršalimo nereikėtų painioti su gripu. Tai dvi visiškai skirtingos ligos. „Gripo požymiai –  itin aukšta temperatūra, šaltkrėtis, kaulų ir raumenų skausmai, organizmo silpnumas. Gripą, kaip ir peršalimą, gali lydėti sloga, kosulys gerklės skausmas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kamilė
2014-01-30 17:19:54
Svarbu stiprinti imunitetą, o susirgus - aš stengiuosi pirma išsigydyti natūraliais, homeopatiniais preparatais, kaip kad Oscillococcinum, organizmas pats turi mokėti susidoroti su virusais, taip formuojasi imunitetas ir atsparumas tokioms ligoms.