• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl verta auginti šunį?

Autorius: Eli.lt
2013-11-18 15:00:00

Šunų šeimininkai puikiai žino, kiek nuostabių akimirkų suteikia keturkojai draugai. Pateikiame dar kelias, tikrai įdomias ir moksliniais tyrimais paremtas priežastis, kodėl verta auginti šunį.Šunys užjaučia. JAV atliktas tyrimas, kurio metu buvo pastebėta, kad šunys pirmiausia prieina prie kenčiančių skausmą, nusiminusių, verkiančių žmonių, pradeda glaustytis, laižyti rankas ir šitaip stengiasi paguosti.

Šunys jaučia priepuolius. Artėjant epilepsijos priepuoliui, pasikeičia mūsų organizmo biocheminiai procesai, o šunys tą užuodžia. Išmokytas šuo gali lojimu ar kokiu kitu ženklu įspėti savo šeimininką, kuris greitai išgėręs vaistų ar išsikvietęs pagalbą gali išvengti didesnių bėdų. Priepuolius šunys nustato net 80% tikslumu!

Šunys jaučia cukraus kiekio kraujyje pakitimus. Organizacija Diabetic Alert Dog treniruoja šunis, kurie lojimu arba laižydami veidą informuoja nuo diabeto kenčiantį šeimininką, kuomet cukraus kiekis jo kraujyje ima kritiškai mažėti.Šunys sumažina stresą darbe. The International Journal of Workplace Health Management apklausė ofisų, į kuriuos galima atsivesti savo šunis, darbuotojus bei tuos žmones, kurių darbo aplinka griežtesnė. Pastebėta, kad tie, kurie visą darbo dieną gali mėgautis augintinio draugija, rečiau patiria stresą ir jaučiasi laimingesni bei labiau patenkinti savo darbu.

Su šunimis augantys vaikai yra sveikesni. Pastebėta, kad su keturkojais bičiuliais augantys mažyliai rečiau serga peršalimo ligomis, išvengia alergijų. Priežastis labai paprasta - šunys nuolat prineša į namus daugiau mikroorganizmų, o tai stiprina vaikų imunitetą.

Šunų augintojai yra lieknesni ir stipresni. Londono universitetas atliko tyrimą, kurio metu buvo išsiaiškinta, kad šunų augintojai ne tik lieknesni, bet ir fiziškai stipresni bei sveikesni. Juk retas eitume pasivaikščioti du kartus per dieną, jeigu nereiktų vedžioti šuns, ar ne?Šunys išlaižo žaizdas. Šis faktas žinomas jau gan seniai, tačiau neretai pasitaiko klaidinga nuomonė, kad šuns seilės turi ypatingų gydančių ar dezinfekuojančių savybių. Laižomos žaizdos gyja greičiau, nes tai veikia lyg masažas, kuris paskatina kraujotaką į žaizdos vietą, o tai spartina gijimą.

Padeda autizmu sergantiems vaikams. Nuo autizmo kenčiantys vaikai patiria stesą dėl mums kasdienių ir įprastų situacijų, puola į isteriją, verkia. Pastebėta, kad, įsigijus ramios ir draugiškos veislės šunį stipriai sumažėja streso hormono kortizolio kiekis tokių vaikučių kraujyje, tad jie tampa ramesniais.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus