• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

25 įdomiausi faktai apie gyvūnus

Autorius: Eli.lt
2014-04-02 12:56:00

Gyvūnijos pasaulis tikrai stebina, o kartais tiesiog atima žadą... Dalinamės pačiais įdomiausiais, netikėčiausiais ir keisčiausiais faktais apie gyvūnus.

1. Chameleono liežuvis yra tokio pat ilgio kaip ir jo kūnas. Beje, chameleonai nekeičia spalvų norėdami prisitaikyti prie aplinkos. Jų spalvos keičiasi kintant gyvūno emocijoms - išsigandus, nusiteikus agresyviai ar norint parodyti palankumą.  2. Didysis baltasis ryklys sugeba pajausti kraujo lašą 100 litrų vandens, net jeigu jis yra už 5 kilometrų.
3. Mėlynojo banginio liežuvis sveria tiek, kiek suaugęs, stambus dramblys.
4. Blusos sugeba nušokti 100 kartų už jas pačias didesnius atstumus.
5. Austrės kelis kartus per gyvenimą pakeičia savo lytį.
6. Staugūnų genties primatai yra patys triukšmingiausi gyvūnai - jų skleidžiami garsai girdimi už 5 kilometrų.7. 100 kilometrų per valandą greitį gepardas išvysto per 3 sekundes. Tiesa, tokiu greičiu gyvūnas geba bėgti tik kelias minutes.
8. Jūrų arkliukai susiporuoja visam gyvenimui.
9. Paprastieji jūrų klounai, žuvelės, kurios visiems pažįstamos iš animanicio filmo apie žuviuką Nemo, gimsta patinėliais ir tik vėliau dalies jų lytis pasikeičia.
10. Vos 6 centimetrų ilgio medvarlės nuodų pakaktų nužudyti dešimtį suaugusių vyrų.


 
11. Elektrinis ungurys gali sukelti tokius stiprius elektros pliūpsnius, kad vieno jų užtektų iš kojų išversti arklį.
12. Nerangiai atrodantys grizliai gali bėgti beveik 30 kilometrų per valandą greičiu.
13. Galapagų vėžliai miega apie 16 valandų per parą, o be maisto ir vandens jie gali ištverti ištisus metu. Seniausiam žinomam šios rūšies atstovui jau 152-eji!
14. Ultravioletinės šviesos apšsviesti skorpionai šviečia melsvai. Tai labai gyvybingi padarai - jie gali išgyventi ištisus metus sumedžioję tik menką vabzdį, jų praktiškai neveikia radiacija, o juos užšaldžius lede ir vėl atšildžius skorpionai lieka visiškai sveiki.


 
15. Afrikinių dramblių patelės nėštumas trunka du metus!
16. Dykumos skėriai gali sudaryti būrius, kurie padengia 1000 kvadratinių kilometrų plotą. Toks būrys per dieną sugraužia beveik 200 tūkstančių tonų augalų.
17. Didieji vampyrai minta tik krauju. 100 šikšnosparnių kolonija per metus išgeria 25 karvių kraują. Tai nedideli padarai, jeigu žmogus būtų vampyru ir mistų tik krauju, tai per dieną, norint patenkinti reikiamų maisto ir mineralinių medžiagų bei vitaminų poreikį, mums tektų išgerti vonią kraujo.18. Komodo varanų seilėse gyvena 50 skirtingų rūšių bakterijos, kurių dauguma yra pavojingos. Gyvūnas miršta praėjus maždaug parai po varano įkandimo, o iki to laiko šis milžiniškas roplys vaikštinėja paskui merdėjančią stirną ar kitą stambesnį žinduolį, kurį jis ketina suvalgyti.
19. Vilkas suėda apie 10 kg mėsos vienu kartu.
20. Avys ir ožkos turi stačiakampius vyzdžius, kurie leidžia šiems gyvūnam matyti savo aplinką praktiškai 360 laipsnių kampu.21. Stručio spyris gali nužudyti liūtą. Savaime aišku, žmogų taip pat.
22. Kupranugariai praktiškai neprakaituoja ir gali išgerti apie 100 litrų vandens per 15 minučių.
23. Drambliai užuodžia už keletos kilometrų esantį vandenį.
24. Didžiausios žuvies titulas priklauso bangininiam rykliui, kurio ilgis yra apie 12 metrų.
25. Žuvys skraiduolės pasiekia 30 kilometrų per valandą greitį ir virš vandens geba prasklęsti net 200 metrų!

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus