• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

15 rečiausių gyvūnų pasaulyje (foto)

Autorius: Eli.lt
2016-03-06 11:00:00

15 rečiausių gyvūnų pasaulyje (foto)
Žmogaus ūkinė veikla ir techninė pažanga palengvino mūsų gyvenimą ir pavertė jį gerokai patogesniu, tačiau intensyviai kertami miškai, tarša bei miestų plėtra gali lemti daugelio unikalių gyvūnų rūšių išnykimą. Siūlome susipažinti su tais, kuriuos ateityje galbūt pamatysime tik nuotraukose.

15. Noraginis vėžlys
Rečiausia vėžlių rūšis, kuri paplitusi tik Madagaskare.

14. Pilkasnukis dramblinis kirstukasNedidelis, vabzdžiais mintantis, keistos išvaizdos gyvūnėlis šiandien sutinkamas tik keliuose Kenijos miškuose.

13. Plokščiakūniai rykliaiŠeimai priklauso 16 rūšių, kurios gyvena Atlanto vandenyje, Viduržemio ir Juodojoje jūroje, tačiau sparčiai nyksta dėl intensyvios žvejybos.

12. Lasiorhinus krefftii rūšies vombatasLaisvėje gyvena tik kiek per 100 šių žinduolių.

11. HirolaŠios retos antilopės gyvena mažytėje Kenijos ir Somalio pasienio teritorijoje. Manoma, kad liko tik apie 500 šios rūšies atstovų.

10. PjūklažuvėŠiaurės Australijos pakrantėse gyvenančios žuvys savo specifiniu „pjūklu“ drumsčia dugną ir minta smulkiais vėžiagyviais.  

9. Tonkino riestanosė beždžionėSuskaičiuojama tik 200 Vietnamo miškams endeminės rūšies atstovų.

8. Sumatrinis raganosisMalaizijoje ir Indonezijoje liko tik apie 200 šių raganosių, kurie brakonierių tebėra medžiojami dėl liaudies medicinoje vertinamo rago.

7. Juodauodegė sterbliakiaunėPastarąjį dešimtmetį buvo manoma, kad šis katę primenantis sterblinis žinduolis jau išnykęs, tačiau Australijos eukaliptų miškuose apsilankiusiems žmonėms pavyko padaryti šios rūšies atstovo nuotrauką.

6. PuslemūriaiLemūrinių šeimos primatų gentis, gyvenanti tik Madagaskaro miškuose ir mintanti bambuku. Sparčiai nyksta dėl intensyvaus miško kirtimo.

5. Sus cebifrons šernasŠios rūšies šernai gyveno šešiose Filipinų salose, tačiau net keturiose iš jų visiškai išnyko, o šiandien likusi tik nedidelė jų saujelė. Vietiniai šernus medžioja dėl mėsos ir odos.  

4. Floridos pantera1970-aisiais laisvėje gyveno tik 20 Floridos panterų - pumos porūšiui priklausančių didžiųjų kačių. Šiuo metu jos saugomos ir priskaičiuojama jau apie 150 individų, tačiau joms kritiškai trūksta vietos dėl didelio gyventojų tankumo. Taip pat didelis skaičius jauniklių neišgyvena dėl genetinių mutacijų.

3. Baltasis liūtasBaltieji liūtai nėra albinosai, tai Timbavati regione, Afrikoje gyvenusi didžiųjų kačių rūšis. Paskutinis laisvėje gyvenantis baltasis liūtas buvo pastebėtas 1994-aisiais.

2. Snieginis leopardasIrbiu vadinamas žinduolis gyvena atšiauriose Azijos aukštikalnėse. Tai idealiai užsimaskavę vienišiai, kuriuos labai sunku pastebėti ir nufotografuoti, tad, nors ir neabejojama, kad šiems gyvūnams gresia išnykimas, nėra tiksliai žinoma, kiek jų išlikę.

1. Gigantiškasis kalmarasArchiteučiais vadinami bestuburiai gyvena Atlanto vandenyno gelmėse ir išauga iki 13 metrų ilgio, gali sverti iki 275 kg. Žmonės juos pastebi ypatingai retai.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus