• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Krikštynoms pasiruošk tinkamai

Autorius: Parengė Gerda Morozovienė
2012-07-05 08:30:00

Krikštynoms pasiruošk tinkamai
Freedigitalphotos.net

Vasara – ne tik vestuvių, bet ir krikštynų metas, todėl jei jau tave pakvietė tapti krikštamote, nieko nelauk ir pradėk ruoštis jau šiandien!


Pasirūpink svarbiausiais pirkiniais: krikštamotei priklauso nupirkti dailią žvakelę, krikšto drabužėlius (pasitark su vaikelio mama, nes gali būti, jog ji pati juos pirks, sius arba megs).


Nupirk dovanėlę. Vaikučiui, kurį krikštysi išrink turinčią vertę dovanėlę. Įprasta dovanoti auksinį kryželį arba sidabrinį šaukštelį, kurį galima išgraviruoti ir ant jo nurodyti mažylio ūgį ir svorį jam gimus arba krikštynų metu.


Pasirūpink tortu. Dažniausiai vaikų mamos krikštamočių prašo pagaminti arba užsakyti tortą. Jei krikštiji berniuką, puikiai tiks automobilio formos tortas, o jei mergytę – didelė lėlė. 


Pasitark su mama. Su vaikelio mama būtinai pasitark dėl maisto ruošos. Jei planuojamos krikštynos vyks sode, sodyboje arba namuose, būtinai apsiimk padaryti bent kelis patiekalus – pagamink desertus, užkandžius arba kelių rūšių salotas. 

Pasirūpink muzika. Įrašyk bent kelis kompaktinius diskus su smagia vaikų įdainuota muzika, tegu ji skamba visų krikštynų metu.


Pasirūpink žaidimais. Krikštamotė turi suorganizuoti bent kelis žaidimus. Tai gali būti pasakos sekimas (kai visi prie stalo seka pasaką po vieną žodį apie krikštuką) arba lopšinių dainavimas (paprastai ši užduotis siūloma močiutėms, promočiutėms ir mamai). 


Pasodink medelį. Na, bent jau pasiūlyk šią idėją krikšto tėveliui. Berniukui puikiai tinka ąžuolas, mergaitei – liepa. 

Išmok kalbą. Niekas taip nepatrauks dėmesio atvykus į krikštynų vietą, kaip krikštamotės kalba, kurioje turi atsispindėti jos noras rūpintis mažyliu, pasižadėjimas besąlygiškai jį globoti ir mylėti. Taip pat krikštamotė turi vaiko tėveliams padėkoti už tai, kad kaip tik ją pasirinko šioms atsakingoms pareigoms. 


Padaryk sienlaikraštį. Sienlaikraštis – ne tik puikus laiko praleidimo būdas (kol vieni užkandžiauja, kiti skaitinėja), bet ir nepamainomas atsiminimas. Jame turi atsispindėti patys įdomiausi faktai apie mažylį, smagūs aenekdotai apie vaikučius, krikštuko nuotraukos. Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus