• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tinkamiausias amžius nėštumui  1 

Autorius: eli.lt
2013-03-05 07:00:00

Tinkamiausias amžius nėštumui

Jei tikitės rasti čia, tarp šio teksto eilučių, konkrečius skaičius, kada idealiausia pastoti ir gimdyti – teks nusivilti. Mat vieno atsakymo, tinkamiausio visiems atvejams, nėra. Tačiau niekas netrukdo apsvarstyti visų UŽ ir PRIEŠ.

Mokslininkai nustatė, kad moterys, atidėjusios vaikų gimdymą po 35-tojo gimtadienio, labiau nei jų bendraamžės rizikuoja susirgti širdies ligomis, diabetu bei hipertonija.

Tačiau būsimosios mamos, kurios dar nesulaukė 20-ties metų, daug dažniau pagimdo pirma laiko, didesniam procentui jų išsivysto preeklampsija.

Kokius gi argumentus pateikia mokslininkai, aptardami skirtingo amžiaus moterų nėštumus?


Iki 20 metų

UŽ:

18-19 metų moterų kūnas idealiai pasirengęs nėštumui, po gimdymo jo audiniai atsistato daug greičiau, nei vyresnių moterų. Be to, šiame amžiuje paprastai nestokojama energijos, neretai yra daugiau noro ir galimybių ilgiau pabūti su vaikučiu.


PRIEŠ:

Šioms moterims kyla didesnė rizika pagimdyti pirma laiko. Gali būti, kad pačios nėščiosios kūnas dar yra augimo procese, taigi mamos audiniai konkuruoja su būsimuoju kūdikiu dėl maisto medžiagų – tai lemia mažesnio svorio kūdikio gimimą.

Taip pat padidėja osteoporozės, anemijos rizika mamai.

Nustatyta, kad labai jaunos mamos dažniau suserga preeklampsija (būklė, kai labai pakyla nėščiosios kraujospūdis ir sukelia priešlaikinį gimdymą).

Taip pat šioms mamoms padidėja pogimdyminės depresijos rizika. Dauguma tokio amžiaus merginų jaučiasi dar nepakankamai patenkinusios savų interesų, neužsitikrinusios gyvenimo galimybių, taigi gimus kūdikiui dažniau jaučiasi nusivylusios ir nelaimingos, neranda bendros kalbos su vaikų neturinčiais bendraamžiais.


20-30 metų

UŽ:

Biologiškai tai pats palankiausias metas išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Moters vaisingumas šiuo amžiaus tarpsniu pasiekia piką. Kūnas jau subrendęs ir visiškai pasirengęs reprodukcijai, mažiausiai tikimybės, kad kiaušinėliai turės pakitimų. Tokio amžiaus moterims mažiausia tikimybė, kad nėštumas bus komplikuotas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
paliktoji
2014-03-04 18:57:57
nesamone,pagimdziau 37 metiu,ir tai nespejo i ligonine nuvezt,gime greitojoj,siai dienai 10 men.kudikiui ir niekuo nesiskundziu.taip kad gimdykit kad ir 40