• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip bendrauja šunys? (I dalis)

Autorius: Alvydas Bielinis
2010-11-16 15:00:00

Kaip bendrauja šunys? (I dalis)
Jupiterimages.com

Yra labai daug svetimų kalbų žodynų, bet nė vieno, kuris padėtų susikalbėti ir bendrauti su geriausiu žmogaus draugu šunimi. Ir vis dėlto mes "kalbamės" su šunimis, šunys "kalbasi" su mumis bei tarpusavyje ir šį pokalbį tiek šeimininkas, tiek jo šuo turi iššifruoti, kad suprastų, ką vienas kitam sako.

Leidykla "Alma Littera" neseniai išleido pirmą praktinį "šunų kalbos" žodynėlį, kuriame aiškinama 160 tipiškų kruopščiai atrinktų ir abėcėlės tvarka surašytų šunų elgsenos situacijų kasdieniame gyvenime.

Vaikas elgsenos pagrindus įgyja iki 6 metų, o šuniukas - iki 3 mėnesių! Be to, šuns pasaulyje žodis ne toks svarbus kaip kiti bendravimo būdai, kaip antai kvapai, gestai, laikysena, žvilgsnis, mimika, balso intonacija....

Suprasti savo šunų ir jų tarpusavio kalbą yra labai svarbu šunų šeimininkui. Šiame straipsnių cikle aptarsime kaip bendrauja šunys tarpusavyje. Remiamės minėta knyga "Lietuvių-šunų šunų-lietuvių kalbų žodynėlis", kurią parašė Žanas Kuliveris (Jean Culevier).

Ausis

Tai yra mūsų kūno dalis, kuria ne tik girdime, bet ir išreiškiame savo jausmus. Tipinė situacija: šuo susitinka kitą šunį stačiomis, smailiai pakirptomis ausimis, nupjauta uodega. Šuo galvoja: sprendžiant iš ausų, jis labai geros nuomonės apie save.

Nors vien tik ausų išvaizda negali byloti apie šuns dvasinę būseną, vis dėlto ji gali daug ką pasakyti. Tiesiog ar net truputį į priekį atkištos ausys reiškia pasitikėjimą ir budrumą. Atloštos atgal išduoda baimę ir paklusimą.

Neišraiškingiausios ausys nulėpusios ausys (vokiečių brako, biglio, anglų kokerspanielio), jos tarsi nuolat rodo, kad šunelis yra labai paklusnus, ir dėl to daug kas gali apsirikti. Todėl, norint sužinoti tikruosius šuns jausmus, reikia domėtis ir kitomis jo išraiškos priemonėmis.

Nupjautos ausys (šnaucerio, Neapolio mastifo, vokiečių dogo, bokserio, pinčerio...) praranda išraiškingumą. Taigi operuoti šunys atrodo visada pasirengę netikėtumui, net tuomet, kai jie ramūs ir gerai nusiteikę. Pjaustyti šuniui ausis šiandien draudžia įstatymas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus