• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyrams: apie moterų tipus  4 

Autorius: Vytas Kokšta, vijolina.lt
2010-01-05 08:00:00

Vyrams: apie moterų tipus
jupiterimages.com nuotr.
Šiai iš ties nepaprastai užduočiai iliustruoti pasitelksime Dr. Paul Dobransky sukurtą sistemą, jo išsikirtais charakterių tipais.

Visi tikriausiai esame girdėję, jog žmones pagal polinkį bendrauti sąlyginai galima suskirstyti į intravertus – ekstravertus, o jų požiūris į pasaulį mums turėtų pasakyti,  kas jie yra - optimistai ar pesimistai.

Žinoma, temperamentų tipai neapibrėžia nei žmogaus dorovės, nei jo socialinio vertingumo. Nėra „gero” ar „blogo” temperamento, o kiekvienas jų tipas turi kaip teigiamų, taip ir neigiamų pusių. Tačiau, temperamentas, kad ir koks jis būtų, mums augant ir bręstant kaip asmenybėms, apauga naujais įgūdžiais ir patirtimi. Kitaip kalbant, tokiu būdu formuojasi mūsų charakteris.

Paprastai žmogui yra būdingas vienas kažkuris  dominuojantis charakterio tipas, kad ir „atskiestas“ kitų charakterio tipų.
Tokiu būdu, brangūs jaunikiai, pasitelkę vaizduotę, galėtume išskirti keturis moters tipus:

„Karalienė“

Tvarkyti namus lyg ir moka kiekviena moteris, tačiau viena tai darydama kankinasi, o kita šitaip... ilsisi. Jos namai visada pilni svečių, traukia aplinkinius kaip magnetas. Juose malonu pailsėti, atsigauti. Visada žinai, kad čia užėjęs jausiesi laukiamas ir svarbus. Beje, tai nereiškia, kad tokia moteris turi būti namų tvarkytoja. Ji gali netgi neužsiimti namų ruoša. Tiesiog kad ir kur ji būtų, visur mato savo ūkį. Jai reikia viską žinoti, kontroliuoti, apskaičiuoti. Ji gali vadovauti didelei firmai: jei dėl tokios moters perdėto apdairumo bei baimės rizikuoti firma ir netaps savo srities lydere, tai tikrai nebankrutuos.

Atitinkamai tokia vadovė elgsis ir su savo pavaldiniais - rūpinsis jų nuotaikomis, asmeninėmis problemomis, norais. Pas tokią moterį vyrus traukia kaip pas mamą - net nesvarbu, kiek jai metų, šalia jos visada saugu ir ramu.

Tokia moteris, dažnai prisiima funkciją rūpintis kitais, kartais iki absurdo - ji kažkodėl jaudinasi, kad jos bendradarbis dar nepietavo ar kad nepatogiai įrengta jo darbo vieta... Ji gali būti puiki visuomenės veikėja, prodiuserė, renginio vedėja, klasės auklėtoja, bet kas - savo teritorijoje ji visada elgsis kaip rūpestinga šeimininkė.

Tai ginanti, tvarkinga ir išmintinga moteris. Ji yra disciplinuota lyderė ir puiki patarėja, kuri mėgsta mąstyti ir elgtis pagal aiškias taisykles. Jai patinka mokytis ir mokyti kitus, patinka kuomet kiti vertina jos protą ir prašo patarimų.  Tokio tipo moteriai daug maloniau bendrauti su vienu žmogumi, nei su mase nepažįstamų žmonių,  nes jai norisi įsiklausyti... Jos emocijos teigiamos ir stabilios. Mąstymo bruožai labiau remiasi kairiuoju pusrutuliu, logika, tvarka, racionalumu ir objektyvumu. Jai patrauklus Vyras yra priešingame polyje esantis Artistas, kuris kartais mėgsta būti užsispyręs, kategoriškas ir kūrybingas.

Trūkumai: kitų teisimas, vertinimas, pasyvumas, egoistiškumas.

„Kovotoja“

Geriausiai šio tipo moteris jaučiasi situacijose, kai reikia ko nors siekti: darbo, paaukštinimo, vyro, laimės...  Tačiau jos kovos priemonės - moteriškos. Tokia moteris gali būti švelni, žavi, mėgstanti puoštis ir koketuoti. Į savo žavesį, rūbus, įgūdžius ir žinias ji žiūri kaip į naudingus ginklus. Tik turėdama tikslą, kurio siekia, ji jaučiasi gyvenanti ne veltui.

Kovotoja labai gerai žino, ko nori: ar ji siekia kilti karjeros laiptais, ar įgyvendinti savo sumanymą, ar užkariauti mylimo vyro širdį. Neišsenkančios jos kūrybos sritis - priemonės tikslui pasiekti. Ir tai nereiškia, kad ji apsimetinėja, tiesiog pasiekti užsibrėžtą tikslą - jai didžiausia ir svarbiausia vertybė.

Kovotoja elgiasi visiškai natūraliai. Tikslas ją veikia kaip narkotikas - jos akys užsidega, jai tarsi išauga sparnai. Gyvenimas įgauna prasmę. Dėl tikslo tokia moteris gali paaukoti laisvalaikį, ramų gyvenimą, žmogiškus santykius. Ji nemoka rūpintis žmonėmis, kaip šeimininkė, nes pasaulyje, kuriame ji gyvena, bičiuliais gali tapti tik kovos draugai, o ir mylimasis - arba kovos draugas, arba žmogus, kurį reikia užkariauti.

Ši moteris gyvena idėjų pasaulyje. Jos namai spartietiškai paprasti, tačiau patogūs. Juk jie turi būti prieglobstis, kuriame ji atgautų jėgas. Beje, jeigu kovotoja neturi sferos, kurioje jaučiasi reikalinga, mūšio lauku ji paverčia savo namus, kurdama namiškiams tikrą pragarą: nuolatiniu nepasitenkinimu, santykių aiškinimusi, priekabių ieškojimu. Jai būtina turėti tikslą – ne taip svarbu kokį.

Tokia moteris - tikra gamtos stichija. Pasitikinti ir pasiryžusi įveikti bet kurią užduotį. Veržli, konkuruojanti ir analitiška. Nuožmi kovotoja ir tvirta savo draugų, šeimos ir artimųjų gynėja. Ji ambicinga, susikaupusi ir ryžtinga. Drausminga ir darbšti.

Kovotojos mąsto logiškai, tvarkingai ir gerbia taisykles, kaip ir Karalienės. Tačiau mažiau ieško kompromisų, labiau laikosi savo nuomonės ir visada yra pasiryžusios konfliktuoti ar imtis bet kokių veiksmų, kad tai įrodyti. Jos paprastai turi keletą artimų draugų, kurie pripažįsta ir gerbia jos kovingumą. Kovotoja galima pasitikėti tose situacijose, kuomet užduotis turi būti atlikta labai kruopščiai.

Privalumai: pasitikėjimas, koncentracija, nepriklausomybė. Silpnybės: impulsyvumas, nejautrumas, grubumas.
 
„Artistė“

Daugelį moterų dėmesys trikdo, tik ne šią. Gyvenimas jai tarsi scena, kur ji turi būti tobula. Ji - grožio specialistė. Ji moka tobulai atstovauti savo pasauliui: įstaigai, namams, šeimai, vyrui ar mėgstamai veiklos sričiai (verslui, menui, mokslui). Socialiniame gyvenime ji gana pasyvi, tačiau ne todėl, kad nepasitikėtų savimi - ji tiesiog laukia princo ant balto žirgo, kad papuoštų jo gyvenimą savo švytėjimu - lyg brangakmenis.

Tokia moteris dalykiniame susitikime, nepratarusi nė žodžio, gali padaryti daugiau nei be perstojo kalbantis firmos direktorius. Savo išpuoselėtu įvaizdžiu ji tarsi spinduliuoja informaciją, kad firma yra klestinti ir patikima. Jos namai taip pat išpuoselėti - ji moka parinkti gražius daiktus, derinti spalvas, kurti žaidimo atmosferą. Rengdama kviestinę vakarienę, ji ieškos įmantriausių receptų, patiekalus stengsis visaip papuošti, pasirūpins stalo serviravimu: įrankiai, servetėlės, žvakės... Šeimininkei svarbiausia, kad valgis būtų skanus ir sotus, o moteris-artistė nesirūpina, ar jos patiekalas pasotins, - jai kur kas įdomiau eksperimentuoti.

Tokia moteris nepapratai kūrybinga, energinga, linkusi į nuotykius. Vakarėlio siela, žmones natūraliai traukia prie jos. Ji lengvai moka daryti daug darbų ir bendrauti su daug žmonių vienu metu. Ji remiasi ne knygų, o savo pačios gyvenimiška patirtimi ir nuojauta. Joms puikiai sekasi vaidyba, renginių, laidų vedimas, aktyvūs pardavimai - visos profesijos, kuriose tenka daug bendrauti su kitais.

Jos pasikliauja savo prigimtiniais instinktais, o tai visada traukia kitus žmones. Labai aukštas jų emocinis intelektas. Jos puikiai jaučia kitus žmones, labai greitai randa bendrą kalbą. Lengvai užkrečia savo emocijomis kitus. Vengia užsisėdėti vienoje vietoje, mėgsta keliauti, švęsti, linksmintis.
Privalumai: pasitikėjimas, spontaniškumas, dinamiškumas. Trūkumai: nenuspėjamumas, nesirūpinimas kitais, polinkis į riziką.
 
„Poetė“

Šalia tokios moters vyrai staiga prisimena seniai pamirštas savo idėjas, ima girtis nebūtais žygdarbiais... Tokią draugę moterys paprastai vengia kviestis į savo šeimą, nors labai mielai su ja bendrauja vienos - ji visada turi daug sumanymų ir energijos. Beje, dažnai poetė įkvepia, įkalba žmones kokiai nors veiklai, o pati dingsta... Ji nemėgsta buitinių rūpesčių, konkrečių darbų savo idėjai įgyvendinti. Poetė lengviau nei kitos moterys prisitaiko prie judraus darbo ar gyvenimo būdo, neskausmingai keičia gyvenamąją vietą, tačiau gyvenimas šeimoje - buitis, kasdienybė, rutina - tai ne jai.

Ypač daug tokių moterų pasirenka meno sferą. Jos mintys ir dvasia yra atviri giluminiam pasaulio priėmimui. Ji idealistė, romantikė, poetė, rašytoja, dailininkė. Medituojanti, kvailiojanti, priverčianti mus nusijuokti. Tačiau kartais pritrūkstanti ryžto pakovoti už save. Kartais pasyvi ir užsidariusi. Intravertiška.
 
Privalumai: kūrybinga, rūpestinga. Trūkumai: pasyvi, tingi, pernelyg jautri.

Tai štai, gerbiami esami ir būsimi jaunikiai, apsiginklavę šia neįkanuojama informacija, Jūs galite visai profesionaliai dažniau ir atidžiau nužvelgti savo išrinktąsias (paprastai mes matome tik jų fantomus) ir neskubant (labai svarbu!) nustatyti, koks gi emocinis energijos pobūdis jose dominuoja.
Na, o toliau...toliau bandykite subtiliai orientuotis pagal situaciją  ir intuiciją... 

Matote, tikra moteris į vyriškos logikos rėmus niekaip netelpa.

Labai nuoširdžiai ir Jums rekomenduojame jų ten NESPRAUSTI, kad ir kokie berniokiškai tyri ir skaidrūs būtų Jūsų ketinimai. Prieš pasiduodami tokiems pasiaukojantiems bandymams, visada prisiminkite tūkstantmečiais grynintą ir vyriškosios žmonijos dalies patikrintą liaudies išmintį:  „moteriška logika yra ten, kur nėra jokios logikos.“ Galbūt tai nors iš dalies Jus apsaugos nuo tiesiog lygioje vietoje staiga atsirandančių nemenkų rūpesčių...
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
asduti
2010-01-05 14:46:26
eilini karta isitikinau, kad ne vyrams moteris suprasti :DD manau, jau pats laikas jiems nustoti stengtis mus perprasti. juk net mes pacios kartais saves nesuprantam
ssss
2010-01-05 13:09:55
Raganos:)
ooo
2010-01-05 10:07:54
yra dar tokios, GYVATES