• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vestuvės: nuotakos puokštė

Autorius: V. Kokšta, smagiosvestuves.lt
2009-10-30 08:00:00

Vestuvės: nuotakos puokštė
smagiosvestuves.lt nuotr.

Vestuvės – tai labai simboliška šventė. Joje beveik kiekvienas vestuvinis epizodas yra vienaip ar kitaip susijęs su kokiu nors simboliu, kokia nors tendencija ar sena istorija. Jaunąją, pavyzdžiui, sunku įsivaizduoti  be nuometo ir vestuvinės puokštės.

Iš kur kilo tradicija jaunajai būtinai turėti vestuvinę puokštę – tiksliai pasakyti šiandien turbūt nebegali niekas. Bet kiek giliau pasikapsčius galima rasti keletą įdomių, su vestuvinėmis gėlėmis susijusių faktų.

Senojoje Romoje jaunoji nešdavosi rankose puokštę (kartais tiesiog vainikėlį) iš rozmarino, ir, kas keisčiausia, iš česnako. Romėnai tikėjo, jog tokia puokštė simbolizuoja jaunųjų ištikimybę ir turtingą šeimyninį gyvenimą.

Graikijoje vestuvinę puokštę kažkada atstojo jaunosios glėbyje nešama gebenė, padabinta apelsinmedžio žiedais. Gebenė, kaip manė senovės graikai – amžinos ir nesibaigiančios meilės simbolis, o štai apelsinmedžio žiedai simbolizavo šeimos ateities turtus ir klestėjimą.

Pasakyti tiksliai, kada egzotiški augalai jaunosios rankose buvo pakeisti į mums labiau įprastas šių dienų gėles, gana sudėtinga. Galima kalbėti tik apie tai, jog dauguma tokiu tradicijų į Lietuvą atėjo iš vakarų, kaip ir visų netekėjusių merginų (pokylio svečių) mėgstama puokštės metimo ceremonija.

Šios tradicinės ceremonijos šaknys siekia viduramžius. Europoje tuo metu egzistavo kiek kitokia nuotakos puokštės metimo forma: bet kuri netekėjusiu mergina vestuvinio pokylio metu galėjo prieiti prie jaunosios ir atsiplėšti gabalėlį jos apdaro, kas garantuodavo jai sėkmę ištekant. Nesunku įsivaizduoti, jog pokylio pabaigoje jaunosios vestuvinė suknelė panašėdavo į apgailėtinus skarmalus. Ypač jei kviestinių svečių susirinkdavo daug. Akivaizdu, jog jaunosioms tai nelabai patikdavo, todėl manoma, kad būtent tais laikais ir gimė puokštės metimo ceremonija.

Egzistuoja dvi pagrindinės puokštės metimo, tiksliau perdavimo, ceremonijos versijos. Pirmąją visi turbūt esame matę vestuvėse, filmuose: jaunoji atsistoja nugara į savo netekėjusias drauges ir per petį meta savo puokštę.

Bet yra ir kitas būdas – jaunajai užrišamos akys, o netekėjusios draugės sustoja ratu. Jaunoji kelis kartus apsukama apie savo ašį ir paleidžiama. Vestuvinė puokštė įteikiama tai draugei, priešais kurią atsiduria jaunoji.


Kaip reikėtų išsirinkti vestuvinę puokštę šiandien?

Pradėti derėtų nuo minties, kiek pinigėlių planuojate šiam reikalui skirti. Antra – būtina iš anksto apsispręsti ir įsisąmoninti savo prioritetus ir norus – patikėkite, kai jūs ateisite į gėlių saloną,  floristai Jums pasiūlys dešimtis, o gal ir šimtus variantų. Todėl, reikia būti tam morališkai pasiruošus.

Vestuvinę puokštę rinktis reikėtų pradėti ne vėliau, kaip prieš dvi savaites iki vestuvių datos. Nepamirškite iš karto apsvarstyti puokštės pristatymo  klausimo – ją reikės pasiimti, ar ji bus pristatyta norimu laiku nurodytu adresu.


Galima paminėti kelis populiariausius vestuvinių puokščių tipus:

 - apvalų (jis atsirado dar užpraeito šimtmečio pirmoje pusėje) – tai pats populiariausias tipas. Paprastai tokios puokštės komponuojamos iš pusiau prasiskleidusių rožių žiedų, kurie sutvirtinami  puokštės kote specialiu indu – mikrofonu. Tokia puokštė komponuojama iš vienodo ilgio rožių ir puokštė būna panaši į konusą;

- struktūrinį – praktiškai tai tas pats, kaip ir apvalios puokštės atveju, skirtumas tik tas, kad rožės ir kitos gėlės puokštėje skiriasi savo ilgiu;

- puokštė-kaskadas – tai puokštė sukomponuota iš daugelio gėlių tokiu būdu, jog dalis gėlių primena krioklį, krentantį ant jaunosios rankų;

- puokštė-kačiarga  - tai puokštė, kuri komponuojama iš gėlių, turinčių ilgus ir tiesius kotus;


Yra ir kitokių puokščių tipų, bet jie naudojami labai retai.

Pasirenkant puokštę reikia vadovautis ne tik išoriniu jos grožiu, bet ir kai kuriais kitais požymiais, pagrindinis iš kurių – jaunosios išvaizda ir antropologiniai parametrai. Pvz., aukštoms nuotakoms paprastai geriau tinka puokštė-krioklys ar „kačiarga“, o mažesnio ūgio jaunajai geriau derėtų apvali puokštė. Paeksperimentuokite pas floristą prieš veidrodį.

Be abejo, puokštė turi derėti ir su jaunosios suknele bei aksesuarais. Taip pat yra manoma, jog labai jaunoms nuotakoms patartina rinktis lengvas švelnias spalvas – rožinę, kreminę, smėlio spalvos. O brandesnės nuotakos turėtų rinktis sodresnes spalvas.

Na, galiausiai, pasirinkdamos puokštę, nepamirškite vestuvių datos ir galimų oro sąlygų. Žiemą arba vėlyvą rudenį negalima rinktis orchidėjų – šios gėlės yra labai trapios ir tiesiog gali neišlaikyti temperatūrinių svyravimų. Taip pat nelabai derės tokiu metų laiku ir vasarinės lauko gėlės. Tokiu atveju geriausia naudoti rožes arba chrizantemas.


Ir pabaigai dar keletas patarimų:

 - nesirinkite puokštės iš gėlių, turinčių aštrų kvapą, mat praleidusios su tokia puokšte visą dieną gali įsiskaudėti galvą;

 - įvertinkite metų laiką;

 - būtinai pasikonsultuokite su profesionaliais floristais;

 - jei planuojate tuoktis bažnyčioje, išsiaiškinkite ar jūsų puokštė neprieštarauja bažnytinėms taisyklėms.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus