• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lietuviškų vestuvių planavimo ypatumai

Autorius: Vytas Kokšta, Vijolina
2009-04-28 00:00:00

Lietuviškų vestuvių planavimo ypatumai
Jupiterimages.com
Turbūt ne taip daug Lietuvoje yra sužadėtinių, kurie nuoširdžiai pageidautų užsikrauti visą savo vestuvių organizavimo naštą sau. Juk absoliučiai daugumai būtų kur kas maloniau visiškai atsiduoti svaiginančiam laukimo jauduliui, galimų variantų pasirinkimui, o ne „skęsti“ nesibaigiančių darbų darbelių rutinoje.

Vestuvių organizavimas sužadėtiniams turėtų būti malonumas, o ne sunkus ir varginantis darbas, ar ne? Juolab, kad pirmą kartą niekada negali būti visiškai tikras, jog galutinis rezultatas gausis būtent toks, kokio pageidauji.

Tai kodėl gi tada aštuonios iš dešimties porų dažniausiai renkasi tokį sudėtingą kelią – vestuvių organizavimo imasi patys?

Tiesa, kartais pasirenkamas tarpinis variantas – vestuvių organizavimo rūpesčiai paskirstomi šeimos nariams, giminėms, draugams ir pažįstamiems. Bet, tokiu atveju, vis tiek darbų koordinavimas ir atsakomybė už galutinį rezultatą gula ant sužadėtinių pečių. Juk vestuvės – ne filmo statymas: antro ar trečio dublio kažkuriam epizodui nepatikus, nepadarysi.

Labiausiai stebina, jog beveik pusė visų apklaustųjų sužadėtinių vestuvių planuotojų agentūros pasirinkimo galimybės net nesvarsto. Priežastis, pasirodo, labai paprasta: jų įsivaizdavimu tokią prabangą (vestuvių planavimo paslaugą) sau gali leisti tik labai turtingi žmonės. Didžiulę įtaką tokiai nuomonei susiformuoti, matyt, turėjo ir holivudiniai filmai, ir mūsų žiniasklaida, kuri nušviečia dažniausiai išskirtinai prabangias vestuves. Todėl „normaliam“ žmogui susidaro įspūdis, kad kreiptis į vestuvių planuotojus gali tik milijonieriai.

Bet, tokia nuomonė labai toli nuo realybės!
Jeigu rimtai, tai vestuvių planavimo paslauga gali būti prieinama kiekvienai porai. Pabandysiu trumpai argumentuoti šį savo teiginį.

Pirmiausia - vestuvių planavimo kaina retai kada viršija 10-15 procentų, skaičiuojant nuo visos vestuvių sąmatos.

Antra - derėtų atkreipti dėmesį, jog solidūs vestuvių planuotojai paprastai dirba ne pirmi metai ir dažniausiai turi daug patikimų partnerių, kurie suteikia savo produkcijai ar paslaugoms tas pačias 10-15 procentų nuolaidas. Taip kad, realiai sužadėtiniams vestuvių planavimo paslauga gali beveik nieko nekainuoti – jei jie kreiptųsi tiesiogiai, tokias nuolaidas vargu ar pavyktų gauti.

Trečia – kiekvienam iš mūsų yra skirtos tos pačios 24 valandos per parą. Tai yra, laikas kurį skiriate savo vestuvių planavimui, neišvengiamai turi būti atimtas iš kažkokios kitos veiklos. Juk nebūna taip, kad mes nieko neveiktume. Tik kai kurią savo veiklą mes esame įpratę vadinti „nieko neveikimu“.
Noriu pasakyti, kad laikas, kurį sugaišite pirmą kartą imdamiesi vestuvių planavimo, gali būti kur kas efektyviau panaudojamas tiems patiems pinigams uždirbti Jums įprastu būdu. Šią tiesą, atrodo, jau gerai supranta sužadėtiniai, kurie dirba užsienyje ir sugrįžta atšvęsti vestuves gimtinėje. Jie paprastai nedvejodami išnaudoja visus vestuvių planuotojų privalumus.

Ketvirta - tikimybė, kad viskas Jūsų vestuvių dieną bus padaryta būtent taip, kaip Jūs pageidavote, vestuves organizuojant patyrusiems vestuvių planuotojams yra nepalyginamai didesnė. Juk, jei visada rašote dešine ranka, tai net labai mielą savo išrinktojo ar išrinktosios vardą gražiai užrašyti kairiąja yra gana sudėtinga, ar ne? Pabandykite.

Penkta – vestuvių planavimas, kad ir koks smagus tai būtų užsiėmimas, vis dėlto reikalauja šiokio tokio išmanymo, patirties, nemenkų pastangų ir laiko sąnaudų. Šios užduoties sudėtingumo ir galimos apimties neįvertinimas - dažnai pasitaikanti sužadėtinių klaida. Mat, niekada su vestuvių planavimu nesusidūrusiam žmogui viskas iš pradžių atrodo gana paprasta ir aišku, o paskui - kaip ir nėra kur trauktis. Tokiu būdu, savo šventės dienos rytą jie dar derina paskutinius reikalus, sprendžia problemas, todėl atrodo pervargę ir susierzinę. O jei dar, ne duok Dieve, viskas klostosi ne visai taip...

Šešta – visai nebūtinai užsakyti suplanuoti savo vestuves nuo „A“ iki „Z“. Visada galima kreiptis dėl dalinių paslaugų ar konsultacijos. Rimtoje vestuvių planuotojų agentūroje Jums tikrai už prieinamą kainą neatsisakys padėti.

Septinta – jei Jūsų vestuves planuoja vestuvių organizatoriai, visada yra kam atsakyti už rezultatą. Jei jis neatitiko sulygtų sąlygų – yra apie ką ir, svarbiausia, su kuo pasikalbėti. Todėl, šioje vietoje turėčiau pastebėti, kad renkantis vestuvių planuotojų agentūrą, labai svarbu nepadaryti esminės klaidos.

Kaip žinia, reklama ne visada atitinka tikrovę. Pasitaiko, jog kai kurie vestuvių planuotojais save pristatantys asmenys turi gana ribotą supratimą tiek apie vestuves, tiek ir apie jų organizavimą.
Na, pvz., kada reklamoje viskas labai gražiai aprašyta ir nuotraukų puikių pridėta, o kontaktuose nurodytas tik vardinis (asmeninis) elektroninis paštas ir mobilus telefonas – visada verta pamąstyti, o ką gi reikės daryti, kai prieš pat vestuves arba tuoj po jų nurodytas telefonas nebeatsilieps arba negyva mergaitė paslaugiai Jus informuos, jog minėtas abonentas „yra išjungtas arba už ryšio zonos ribų“...Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus