• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kokios spalvos turėtų būti vestuvinė suknelė?  1 

Autorius: Vytas Kokšta, www.vijolina.lt
2009-06-02 17:42:00

Kokios spalvos turėtų būti vestuvinė suknelė?
vijolina.lt nuotr.

Iš tiesų – kaip apsispręsti kokią spalvą pasirinkti? Akinančiai baltą, šokiruojančiai raudoną, o gal švelnios persiko spalvos?

„Oi, taip norisi, kad būtent mano suknelė būtų unikali!“ – tokia mintis prieš vestuves sukasi ne vienoje žavioje galvelėje. Bet renkantis vestuvinį apdarą negalima pamiršti, jog spalvos abėcėlė - dalykas nenuginčijamas ir būtent ji dažnai lemia, ar taps jaunoji karaliene... Laimei, laikai, kai vestuvinio apdaro papuošimai apsiribodavo vien baltais nėriniais, jau praeityje. Šiandien  vestuvinių rūbų salonų vitrinos tiesiog vilioja plačia spalvų gama.

Bet, kaip žinia, spalvos turi didžiulį psichologinį poveikį. O spalvos abėcėlė visada yra labai konkreti - vos tik pabandysi suklysti, nusivilsi pati ir nuvilsi svečius. Mat, suknelės spalva veikia ne tik Tave pačią, bet ir aplinkinius!

Balta spalva

Baltos spalvos vestuvinė suknelė – gana neutrali. Pagal savo simboliką – tai tyrumo ir nekaltumo spalva, būtent todėl tradiciškai vestuvinės suknelės būdavo baltos spalvos. Ji visada būdavo pirmoje vietoje. Ir, ei jaunoji išteka pirmą kartą, tai balta spalva būtina.

Nepamirškite, jog balta spalva pati tepliausia. Todėl neverta rinktis akinančiai baltą spalvą, jei vestuvės suplanuotos rudenį ar pavasarį. Psichologai pataria, kad sniego baltumo apdaras labiausiai tiktų  trapioms jausmingoms merginoms, kurios gerbia tradicijas ir eksperimentuoti per ilgai lauktą šventę nepageidauja.


Mėlyna spalva

Šios spalvos suknelė – tai visiška ramybė, malonumas ir susitaikymas. Ji įkūnija ryšius, kuriais žmogus susieja save su aplinkiniais: apjungimą, bendrumo jausmą. Kaip sakoma – tai ištikimybės spalva.

Ji nesensta, todėl yra papročių ir nesikeičiančių tradicijų simbolis, tarnaujantis praeities įamžinimui. Kiekviena nuotaka, pasirenkanti mėlyną spalvą, trokšta  ramios ir darnios aplinkos, kurioje nėra nerimo ir nusivylimo. Tokiai nuotakai įvykiai klostosi nuosekliai ir  tradiciškai, o santykiai su kitais žmonėmis ramūs ir netemdomi nesutarimų. Ji pati jaučia poreikį tikėti kitais, o pastarieji, savo ruožtu, gali tikėti ja.
 

Geltona spalva

Geltonos spalvos vestuvinė suknelė daro lengvumo ir džiaugsmo įspūdį.  Tuo pat metu ji išreiškia nekantrumą, refleksyvumą, spinduliuojantį nematerialų džiaugsmą. Ši spalva – viltis ir didelės laimės laukimas visuose jos nesuskaičiuojamose formose: nuo sekso iki filosofinių ar religinių praregėjimų. Ji visada nukreipta į ateitį, veržiasi į viską, kas nauja, šiuolaikiška ir besivystančio. Jaunoji, pasirinkusi šią spalvą, turi stiprų norą  pabėgti nuo iškylančių sunkumų, rasti išeitį, garantuojančią išsilaisvinimą. Bet jai yra būdingas paviršutiniškumas, polinkis į permainas dėl pačių permainų ir nekantri alternatyvių sprendimų paieška bei nepastovumas.
 

Raudona spalva

Raudonos spalvos vestuvinė suknelė simbolizuoja „energijos išeikvojimo“ būseną. Ji išreiškia gyvenimo  jėgą, nervinį aktyvumą, rodo polinkį į sėkmę ir rezultato siekimą.


Žalia spalva

Žalia jaunosios suknelės spalva išreiškia dalykišką valią, užsispyrimą ir tikslo siekimą, rodo jos požiūrių pastovumą bei savojo „Aš“ aukštą vertinimą.

Žalios spalvos įtampa veikia panašiai kaip užtvanka, už kurios susikaupia negavęs kur išsikrauti išorinių dirgiklių sužadintas susijaudinimas, ir tuo pat metu kyla pasididžiavimas savimi bei galimybe valdyti įvykius. Šis „žalias“ elgesys pasireiškia skrupulingu tikslumu ir kruopštumu tikrinant bei įsisąmoninant faktus, taip pat tikslia atmintimi, minčių dėstymo aiškumu ir sugebėjimu kritiškai analizuoti.

Jaunoji, pasirenkanti šią spalvą, paprastai siekia pakelti įsitikinimą savo verte, atkakliai bando apginti savo pretenzijas kokioms nors vertybėms, griebiasi už savo pačios sukurto idealizuoto įvaizdžio, mat laukia, kad ir kiti išreikš jai pagarbą už vertybes, kurias tas įvaizdis turi. Nesvarbu,  ar tai būtų turtai, fizinis pranašumas ar kultūrinis paveldas.


Violetinė spalva

Violetinės spalvos vestuvinė suknelė – tai  kažkokios mistinės sąjungos simbolis, kurios dėka visi norai ir mintys  realizuojasi. Tai svajonė tapusi realybe, tai magiška sielos būsena, kada išsipildo fantazijos.

Jaunoji, pasirenkanti šią spalvą, ne tik nori apžavėti ir džiuginti kitus, bet ir pati nori būti apžavėtoje būsenoje. Paprastai šią spalvą pasirenka intelektualiai ir emocionaliai nesubrendę žmonės, moksleiviai, nėščios moterys, seksualinės mažumos. Jiems pasaulis atrodo ta unikali vieta, kur tik reikia rasti  viską suteiksiančią stebuklingą Aladino lempą.


Pilka spalva

Pilka vestuvinės suknelės spalva – bespalvė, nei tamsi, nei šviesi, neturinti absoliučiai jokių stimuliuojančių ar  psichologinių tendencijų. Pilka spalva – tai ne okupuota teritorija, o pasienio zona, perskirianti kovojančias puses. Tai kaip ir „niekieno žemė“, kaip Berlyno siena ar „geležinė uždanga“, kurios abiejose pusėse yra naudojami savi metodai, priėjimai, požiūriai, savo pasaulis...

Žmogus, pasirenkantis šią spalvą, nori nuo visko atsiriboti, išsilaisvinti nuo bet kokių įsipareigojimų, niekur nedalyvauti, pasislėpti nuo išorinės įtakos ir  stimulų.  Tokio žmogaus dalyvavimas bet kokiame reikale yra nuotolinis – jis lyg ir stovi nuošalėje ir stebi savo veiksmus. Ši spalva akivaizdžiai turi savyje paslapties (slėpimo) elementą. Liaudyje tokius žmones vadina „pilkaisiais kardinolais“.

Įdomios, bet neįprastos kasdienybėje vestuvinės suknelės spalvos – ryškiai rožinė, oranžinė, „jūros bangos“ spalva – kai kuriais atvejais naudojamos,  atsiradus tam tikroms aplinkybėms, kaip originalumo ir savojo stiliaus išraiška, kurio esmę kaip tik ir galima pabrėžti tokiomis spalvomis.


Ir pabaigai: besirinkdamos vestuvinę suknelę nepamirškite, jog ne tik Jūs esate šventės kaltininkė.

Jei Jūsų išrinktasis bus pasipuošęs geltonos spalvos kostiumu, o jūs – iššaukiančiai raudonai, labai gali būti, jog ir Jūs, ir Jūsų svečiai į šventės pabaigą susierzinsite ir nepajusite jokio šventinio malonumo...

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Agnė
2009-06-08 13:51:16
Nieku gyvu netekėčiau su mėlyna, žalia, raudona ar dar kokia spalvinga suknele. Balta man gražiausia ir puošniausia