• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip išsirinkti vestuvinio pobūvio vietą?

Autorius: Vytas Kokšta
2009-05-07 00:00:00

Kaip išsirinkti vestuvinio pobūvio vietą?
www.vijolina.lt
Vos tik išaiškėja santuokos data ir nusprendžiama, kas pobūvyje turėtų dalyvauti, iškyla klausimas, kaip iš daugybės pasiūlos - kavinės, restoranai, viešbučiai, šventinės salės, kaimo turizmo sodybos, gamta ir t.t. – pasirinkti tinkamiausią vestuvinio pobūvio vietą, kad po to netektų nusivilti?
 
Pasirinkimas labiausiai priklauso nuo svečių kiekio, vestuvių trukmės, šventės tematikos, Jūsų poreikių bei vestuvių biudžeto. Žinoma, šventės vietos pasirinkimui įtaką daro daug visokių kitokių dalykų, bet išvardintieji yra pagrindiniai.
 
Svečių skaičius apsprendžia, kokio dydžio ir išplanavimo reikia pobūvio salės. Ją pasirinkti derėtų tokią, kad visi jaustumėtės patogiai, kad užtektų vietos ne tik susėsti (juk ne gedulingiems pietums planuojama susirinkti), o ir šokiams, smagioms atrakcijoms bei muzikantams. Ne mažiau svarbu, kad netrukdomai būtų galima pakilti ar sugrįžti į savo vietą prie stalo, neišrikiuojant dar mažiausiai tuzino svečių.
 
Vestuvių trukmė yra svarbus momentas, nes jei planuojamos dviejų dienų vestuves, greičiausiai reikės nakvynės, o tokią galimybę turi toli gražu ne visos pobūvių vietos, o ir sodybos kainai turi įtakos.
 
Jei pasirenkama kokia nors netradicinė šventės tematika, na, pavyzdžiui, Pagoniškos vestuvės, tai labai svarbi yra aplinka, baldai, atributika ir kitos detalės, todėl tokias vestuves sunku yra įsivaizduoti modernaus viešbučio konferencijų salėje...
 
Šventės biudžetas taip pat nėra paskutinėje vietoje, nes pobūvio vietų kainos yra ganėtinais skirtingos. Gali būti  taip, kad ji visai nieko nekainuos, pavyzdžiui, švenčiant restorane, bet už ją teks pakloti ne mažą pinigų sumą, jei sumanysite vestuves atšvęsti kokiame nors dvare ar pilyje.

Nuo ko reikėtų pradėti?

Pirmiausia patartina pasiklausinėti draugų ir pažįstamų, kur jiems ar jų pažįstamiems teko švęsti vestuves, kas jiems patiko, kas ne ir kodėl (svarbu „kodėl“, nes kas gali patikti vieniems, nebūtinai turi patikti kitiems). Prisiminkite ir savo dalyvavimą kitose vestuvėse ar šventėse. Panaršykite internete – gal rasite kažką itin originalaus.

Antra, būtinai detaliai susipažinkite su pasirinktos vietos siūlomu meniu. Labai gali būti, kad jis ne visai toks, kokį Jūs įsivaizduojate – tiek patiekalų asortimento, tiek  kainų prasme.
 
Sudarant valgiaraštį, pasiteiraukite, kuri būtent šeimininkė Jus aptarnaus vestuvių dieną ir suderinkite valgiaraštį būtent su ja, nes šventės metu Jūs galite pamatyti ne visai tai, ką užsakėte. Jums pradėjus ieškoti teisybės, galite sužinoti, kad Jūs, pasirodo, tarėtės visai ne su tuo žmogumi, kuris dabar  Jus aptarnauja,  ir apie Jūsų pretenzijose minimus dalykus jis pirmą kartą girdi.
 
Be to, labai būtų sveika pasidomėti ir aptarnavimu (aptarnavimo kokybe) – tai galima padaryti tiesiog apsilankius išsirinktoje vietoje arba susirasti atsiliepimų internete. Bus tikrai negerai, jei tik pobūvio metu suprasite, kad viskas vyksta kažkaip ne taip... Patiekalai paduodami atšalę, vieni svečiai jau baigė kramtyti karbonadą, o kiti vis dar laukia savo vištienos, pustuštės lėkštės ant stalų puikuojasi visą vakarą, salėje matėte vos pora padavėjų, o ir tie patys atrodė labiau panašūs į virtuvės darbininkus... Pradėjote iškilmingai pjaustyti jaunosios tortą, o lėkštutėmis svečiams taip niekas ir  nepasirūpino, skamba paskutinis „Ilgiausių metų“ posmelis, o žadėtojo padėklo su putojančiu šampanu pobūvio salėje vis dar nesimato...
 
Jei manote, jog tikros vestuvės turėtų vykti mažiausiai dvi dienas ir būtent tokias vestuves planuojate, tinkamiausia šventės vieta, žinoma, – kaimo turizmo sodyba. Šiuolaikinėse sodybose paprastai įrengtos ne tik erdvios pokylių salės, bet ir pirtys, patogūs kambariai, romantiškai įrengti jaunavedžių apartamentai, siūloma daug  įvairių pramogų. Paprastai kaimo turizmo sodybų šeimininkai siūlo ne tik vietą šventimui, bet ir meniu bei aptarnavimą.

Planuojant vestuves dažnai norima, kad šventė būtų nepamirštama ir originali. Tokiu atveju galima pasirinkti netradicinę vietą vestuvėms švęsti. Viena iš tokių vietų – gamta. Jei oras nepaves, Jūsų šventė bus tikrai įsimintina. Vestuves galima kelti sode, parke, prie ežero, upės ar jūros. Tačiau, nusprendus švęsti gamtoje, reikia nepamiršti, jog papildomai teks ne tik išsinuomoti pavėsinę (palapinę) ar paviljoną bei baldus, bet ir pasirūpinti maistu ir pasisamdyti aptarnaujantį personalą (kad netektų tėvams per vaikų šventę aplink svečius šokinėti), be to greičiausiai reikės  pasirūpinti ir svečių transportu bei nakvyne.  

Jei vestuves nusprendėte „atšokti“ viešoje vietoje, pavyzdžiui parke, upės, ežero ar jūros pakrantėje, iš anksto pasidomėkite ar tam nėra reikalingi specialūs leidimai.

Vestuves galima iškelti ir namuose. Tai netgi turi savo nepakartojamo žavesio. Jos gali būti intymesnės, šiltesnės, jaukesnės atmosferos. Vestuvės, iškeltos savo namuose, dažnai turi „kažką tokio ypatingo”, kas jas paverčia įsimintinesnėmis. Šventė namuose turi daugybę privalumų, tokių kaip laisvė mėgautis savo švente, pasirinkti (ir, ko gero, patiems pasidaryti) dekoracijas, maisto gaminimas savomis jėgomis ir šilta namų atmosfera.

Žinoma, yra ir negatyvių pusių, tokių, kaip galimos kaimynų reakcijos ir ribotas svečių kiekis, kurį galėsite pasikviesti. Taip pat nepamirškite, kad keliant pokylį namuose,  turėsite rinktis iš daug mažesnio maisto, užkandžių, bei saldumynų tiekėjų rato, nes ne visi tiekėjai daro banketus ar furšetus privačiuose namuose.

Norėdami švęsti vestuves namuose, Jūs galėsite visiškai laisvai rinktis patiekalus bei patalpų dekoravimą, tačiau ta laisvė gali sukelti nemažai rūpesčių, ypač neturint patirties. Tik daug laisvo laiko turintis žmogus (aišku, gali padėti tėvai, draugai) galės sėkmingai pasirūpinti kokybišku patalpų dekoravimu ir patiekalų paruošimu, bei pateikimu svečiams.

Dar vienas didžiulis minusas keliant vestuves namuose yra tas, kad teks labai atsirinkti ką kviesti į šventę. Jeigu keliate vestuves ne 6-8 žmonėms, o laukiate svečių iš kitų miestų arba net iš užsienio, reikia labai gerai apsvarstyti, kur juos įkurdinsite. Galbūt Jūsų svečių sąrašas yra netrumpas, o vestuves planuojate kelti kukliame dviejų aukštų namuke? Pamirškite tai – net ir geriausiu atveju, kiekvienas namo kampas knibždės svečių, suburti juos į viena erdvę bus nepaprastai sunku, jau nekalbant apie maisto ir gėrimų pateikimą. 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus