• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką reiktų žinoti apie jaunosios nuometą?  2 

Autorius: Vytas Kokšta; vijolina.lt
2009-05-22 07:00:00

Ką reiktų žinoti apie jaunosios nuometą?
vijolina.lt info; foto.

Kiekviena jaunoji turi žinoti – aksesuarai turi tokią pat svarbią reikšmę, kaip ir visa kita, kas yra susiję su vestuvių iškilmėmis. Iš visų aksesuarų ypatingą vietą užima tas, kurio istorija yra tokia pat sena, kaip ir pati vestuvių ceremonijos... Pakalbėkime apie nuometą.

Didysis Enciklopedijos žodynas nuometui apibrėžia taip:  tai lengvas moteriškas galvos apdangalas iš šilko, tiulio, nėrinių ir pan., besileidžiantis link juosmens; vestuvinis daugelio tautybių galvos apdangalas.

Kas tiesa, tas tiesa – nuometas visais laikais buvo labai populiarus, kas ne be pagrindo leido jam tapti vestuvinių aksesuarų karaliumi. Juk kiek vestuvių praėjo naudojant šį atributą! Net nesuskaičiuotume. Iš tiesų, jis vienintelis suteikia jaunosios įvaizdžiui romantiškumo – to subtilumo, kurį bandė aprašyti šitiek pasaulinio garso rašytojų.

Nuometas yra  tyrumo ir kuklumo simbolis. Jis ne tik puošia nuotaką vestuvių dieną, bet ir turi ganėtinai svarbią, tačiau daugelio pamirštą tradiciją. Nuo senų laikų buvo manoma, jog vestuvių diena yra blogųjų dvasių šėlsmo diena. Todėl, kad jaunosios nenužiūrėtų, ją uždengdavo didele balta skraiste. Tam tikslui kartais būdavo naudojama ir vestuvinė lovatiesė. Bet kuriuo atveju, jaunosios veido nebūdavo galima įžiūrėti. Be to, iš viršaus dar būdavo užkabinamas kryželis, kuris nusileisdavo nuo galvos ant nugaros.

Atvažiavus į bažnyčią, jaunoji pati arba padedama draugių, apdangalą nusiimdavo ir tik tada jaunikiui pasirodydavo visame gražume. Sutikite – tradicijos tai vis dėlto gražu.

Kai kuriose tautose nuometu tarnavo skara iš tankaus raštuoto audinio, kuris buvo naudojamas, kad aklinai uždengtų jaunosios veidą.  Jeigu tikėtume kai kuriais prietarais, tai nuo sutikimo tekėti momento buvo manoma, kad mergina yra „mirusi“, o mirusiųjų pasaulio gyventojai nematomi gyviesiems. Be to, vestuvinės apeigos būdavo lydimos verksmais ir aimanomis, netgi tada, kai mergina ištekėdavo už mylimojo. Nuometas pasitarnaudavo simboline nosine, sugeriančia ašaras.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
miskinuke
2010-02-27 10:45:49
Zadu isteketi gana greitai ir laabai noriu ilgo iki zemes nuometo:)
Aurelija
2009-05-29 15:39:31
Mieli straipsnio autoriai, lietuviskai ne "veliumas", o NUOMETAS