• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie vestuvinius aksesuarus

Autorius: Vytas Kokšta, www.vijolina.lt
2009-08-10 12:00:00

Apie vestuvinius aksesuarus
Jupiterimages nuotr.

Mada – beveik visada žaidimas. Įvaizdžiai, kaip kaukės keičia viena kita, o dinamiškas rūbų demonstravimas ir netgi santūrus manekenių ant podiumo defile primena teatralizuotą veiksmą. Kad būtumėte madinga, visai nebūtina kiekvieną sezoną keisti visą garderobą. Originali moteris prisilaiko savo individualaus stiliaus, atšviežindama savo rūbus naujais aksesuarais – kaklo skarelėmis, skrybėle, pirštinaitėmis, diržu ar rankine.

Vestuvinių aksesuarų asortimento turtingumas, formų ir spalvų įvairovė, kurią šiandien siūlo šiuolaikinė mados industrija, gali patenkinti net patį išrankiausią skonį. Bet, šitokioje gausioje pasiūloje galima ir visiškai susipainioti bandant ką nors išsirinkti.

Ypatinga prabanga, stilius ir rafinuotumas išskiria rankų darbo gaminius, skirtus ypatingai iškilmingoms progoms. Jie yra unikalūs ir nepakartojami kuriant jausmingos ir elegantiškos nuotakos įvaizdį.

Paskutiniu metu daugelis vestuvinių salonų lepina savo lankytojus, siūlydami jiems vestuvinius aksesuarus, vertus prestižinių Paryžiaus parduotuvių.  Todėl reikia nemenko „vyriškumo“  ir savitvardos, kad nepasimestumėte prie prabangių vitrinų ir nepraleistumėte paskutinių brangių priešvestuvinių dienų besikankinant ir svarstant visus „už“ ir „prieš“. Žinoma, galima pasitelkti į pagalbą mamą, sužadėtinį, artimuosius ir draugus, bet tai greičiausiai tik apsunkins situaciją, nes, kaip žinia, - kiek žmonių, tiek nuomonių.

Išsigryninti sau priimtiną stilių ir susiorientuoti šiuolaikinės mados pasiūlos okeane geriausiai gali kompetentingų specialistų patarimai – modeliuotojų, floristų, visažistų. Ką iš specialistų pasirinkti – gali patarti vestuvių planavimo agentūros.

Vestuvės –unikalus įvykis. Todėl jaunosios apdaro bet koks niuansas, beveik nepastebimos detalės turi didžiulę reikšmę. Todėl aksesuarų, harmoningai užbaigiančių nuostabios nuotakos įvaizdį, parinkimas yra be galo svarbus.

Klasikinis veliumas

Tradicinė ilga nuotakos suknelė ir sniego baltumo veliumas vėl sugrįžo į madą, suteikdamas jaunajai paslaptingumo ir tyrumo įvaizdį. Būtent veliumas suteikia nuotakai romantiškumo ir iškilmingumo, sukurdamas stebuklingos paslapties auros efektą.

Gana originaliai žiūrisi veliumas, puoštas smulkiomis gėlytėmis ar nedidelėmis aplikacijomis. Tada jis turėtų būti vidutinio ilgio ir nelabai puošnus, kad gausybė klosčių neslėptų ornamento.

Jei pasirinktumėte veliumą, apkantuotą atlasine juostele, papuošta neplačiais nėriniais arba švelniais rafinuotais siuviniais, atidžiai suderinkite veliumo dekorą su jūsų vestuvinės suknelės detalėmis, kad viskas harmoningai derėtų.

Romantinės natūros nuotakos dažnai renkasi ilgą veliumą, efektingai derantį su gėlių vainikėliu. Gėlės lydi kone kiekvieną žmogaus svarbesnį gyvenimo įvykį. Dar senosios Ellados laikais graikai ypatingos pagarbos ženklu laikė svečio galvos padabinimą meniškai nupintu gėlių vainiku. Pačią gražiausią gėlę patalpindavo kompozicijos centre.

Vainikus pindavo ir iš dirbtinių aromatizuotų kvapniaisiais aliejais gėlių, kad juos būtų galima išsaugoti ilgam prisiminimui apie malonius įvykius.

Žiedą galima sulyginti su augalo vestuviniu rūbu, ir Europoje nuo XIII amžiaus vaikų iš lauko gėlių nupintais vainikais ėmė puošti jaunikį ir jaunąją. Kiek vėliau į madą atėjo butonjerės – gėlė jaunikio švarko atlape.


Šiuolaikinis vestuvinis jaunosios vainikas – tai nedidelis meno kūrinys, subtilus aksesuaras iš blizgančių perlų ir švelnių žiedų. Sudėtingos baltos kaip sniegas kompozicijos iš daugelio gėlių, į kurias įpintos švelniai vanilinės, rožinės, salotinės spalvos – pasakiškai nuostabus papuošalas jaunų nuotakų galvoms.

Labai iškilmingai žiūrisi ažūrinė karūna, o mėgstančios originalius galvos apdangalus turėtų deramai įvertinti  elegantišką cilindrą su ilgu, perlais puoštu veliumu.

Šukuosena ir spalvos

Kažkokių apribojimų renkantis šukuoseną kaip ir nėra. Nuotakos žavesį harmoningai papildo dailios ažūrinės pirštinaitės ir nedidelė rankinė, dekoruota siuviniais ar rankenomis iš perlų vėrinio...

Ekstravagantiškoms merginoms gali patikti ryškesnės jausmingos kompozicijos, pavyzdžiui, su raudonomis rožėmis.

Žydra spalva, retai naudojama vestuviniuose aksesuaruose, bet ji atrodo visada šviežiai, efektyviai ir neįprastai. Ši spalva vienodai gerai tinka tiek brunetėms, tiek blondinėms.

Jei nuotaka naudoja kosmetiką, tai ji, natūralu, pasidarys makiažą vestuvių dieną, bet jis turi būti padarytas su išmanymų ir neturėtų būti ryškus. Nėra labiau atstumiančio vaizdo, kaip jaunoji ir pamergės prie altoriaus, atrodančios kaip  kabareto šokėjos..

Pirštinaitės

Apie jas pagalvoti taip pat būtina. Pasirinkimas – nuo ažūrinių trumpų, vos dengiančių delną, iki labai ilgų, aukščiau alkūnės. Jų pasirinkimas priklauso nuo metų laiko, vestuvinės suknelės modelio, vestuvinio pobūvio oficialumo ir daugelio kitų dalykų. Jei jaunoji pasirinktų trumpas pirštinaites, tai prie altoriaus vieną pirštinaitę ji gali nusiimti, kad jaunikis galėtų užmauti žiedą.

Jei pasirenkamos ilgos pirštinaitės,  dengiančios rankas iki alkūnių ir aukščiau, tai tas pirštinės pirštas, ant kurio turėtų būti užmaunamas žiedas, kartais būna specialiai prisegtas, kad nuotaka reikiamu momentu galėtų jį apnuoginti.

Bateliai

Paprastai nuotakos bateliai būna padengti baltu atlasu (jei vestuvinė suknelė iš atlaso), šilku arba gelumbės.

Jaunajai būtinai reikia įsitikinti, ar balteliai patogūs, ar niekur nespaudžia, nes juose reikės praleisti nemažai laiko, gal būt net karštyje,  o ne tik pastovėti prie altoriaus.

Uždari bateliai labiau atitinka vestuviniam protokolui, nei atviri. Dažniausiai pasirenkami klasikiniai modeliai: tai gali būti elegantiški suvarstomi pusbačiai ir lengvi bateliai su aukšta pakulne iš odos, zomšo, atlaso, gelumbės ar ažūro.

Perlų vėriniai, plona auksinė ar sidabrinė grandinėlė, medalionas – tiks bet kokiam apdarui. Tik nesusigundykite per daug prabangiais papuošalais su brangakmeniais, jie daugiau tinka vakariniams tualetams. Bet, jei Jums juvelyrinį papuošalą, kaip vestuvinę dovaną, padovanojo jaunikis, tai jungtuvių dieną būtinai turite juo pasipuošti.

Diadema

Diadema – tai nuostabus aksesuaras, suteikiantis jaunajai neparastą rafinuotumą ir didingumą.  Rinkamosios tokį papuošalą nepamirškite, kad vainikėlis ir prabangios gėlių kompozicijos tokiu atveju yra nereikalingos. Geriausiai diademą papildo ilgas sniego baltumo veliumas. 
Modeliuotojų siūlomų efektyvių ir originalių variantų yra daugybė, bet vis tik vieną kartą geriau pamatyti.

Pasitikėkite profesionalų patarimais bei savo intuicija ir savo vestuvių dieną Jūs būsite akinančiai žavi ir labai laiminga, jausdama kupinus susižavėjimo jaunikio ir svečių žvilgsnius.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus