• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

7 naujausios tendencijos vestuvėse  1 

Autorius: parengė L.Mureikaitė
2012-01-26 14:13:00

Apie kokias vestuves svajoji? Jei atsakytum, kad apie tradicines lietuviškas, su tona baltos mišrainės ir kilpoje kadaruojančia piršlio iškamša, tikriausiai nustebintum net ir didžiausius skeptikus. Nes tiek lietuviško kaimo reliktai, tiek sovietmečiu populiarinta miesčioniškoji kultūra sparčiai traukiasi iš didžiausių švenčių scenarijaus.

Kuo keičiamos šios atgyvenos? Vieni aklai kopijuoja tai, ką mato Holivudo filmuose, kiti kurią ką nors naujo ir savito, o treti bando pasičiupti geriausias tendencijas ir iš vienur, ir iš kitur.

Kokios tradicijos sparčiausiai populiarėja rengiant vestuves?

1. Kuklesnė aprangaTai tikrai nereiškia, kad nuotaka turėtų vilktis ką nors panašaus į vienuolės abitą, o jaunikis įsisprausti į nenusakomo dešimtmečio stiliumi pasiūtą kostiumą. Paprasčiausiai jaunieji sąmoningai atsisako dirbtinių blizgučių, netikros prabangos, detalių gausos. Pavyzdžiui, seniai išsivadėjusią „tortinių“ suknelių madą galutinai pakeitė visada madingo tiesaus silueto, undinėlės tipo suknelė. Nebūtinai uždara, bet ir neatidengianti per daug grožybių – maža ką, juk tikriausiai ir tau teko matyti internete sparčiai platinamų neskoningiausių nuotakų apdarų, kurių suknelę atstojančios medžiagų skiautelė labiau tiktų Rio karnavalui, o ne santuokos rūmams. Tikrai nenorėtum tapti dar vienu tokiu egzemplioriumi. Jaunikiai prašmatnius frakus, su kuriais dauguma jaučiasi kaip per nelemtą klaidą povais virtę princai, keičia paprastu išeiginiu kostiumu. Tokios menkos korekcijos užtenka kad abu jaunieji jaustųsi pilnaverčiais šventės dalyviais, o ne užstalės dekoracijomis.

2. GaivumasKad visa šventė būtų išties romantiška, jaunavedžiai labiausiai pageidauja gaiva dvelkiančių dekoracijų: gyvų gėlių puokščių ir girliandų, nedidelių pyragaičių, saikingai puoštų tortų, o ne įtartinų kepinių, kurių viršus labiau primena botanikos sodo parką iš paukščio skrydžio. Populiariausi tortų puošybos elementai – nebe marcipaninės jaunavedžių figūrėlės, o monogramos.

3. PrabangaTikitės prabangių vestuvių? Be abejo, balionai ir krepinio popieriaus girliandos prabangos nesukurs. Bet, kita vertus, tinkamai sužaidus spalvomis gali praversti ir šios nebrangios dekoracijos. Stilistai pataria šventės vietą puošti šampano, burgundiško vyno, raudonmedžio spalvomis, daug žvakių šviesos, šiek tiek blizgesio – ir veikiausiai pavyks susikurti karališkų vestuvių iliuziją.

4. Gaudykite emocijasVestuvių albumas su nuotraukomis, kur daug pozuota – praeitis. Statiškos nuotraukos ir dirbtinai sukomponuoti vaizdeliai ar kičiniai rėmeliai užleidžia vietą nesuvaidintoms emocijoms. Fotografai neriasi iš kailio bandydami fotoobjektyvu užfiksuoti riedančią ašarą, džiaugsmingą juoką, išraiškingą nuostabą ir kitus jausmus, kurių vestuvėse tikrai netrūksta.

5. Paprasta elegancijaDideles vestuves palengva keitė banketai, kukli vakarienė, o dabar vis dažniau žengiama dar toliau – svečiai pakviečiami romantiškų pietų. Vaizdingos vietovės ir paprasta, klasikinė romantika – visa tai nėra brangu, bet tikrai įspūdinga. Ir vis labiau madinga!

6. Pilka spalvaTikriausiai esate girdėję močiučių prietarų, esą juoda spalva per vestuves neša nelaimes. Bene vienintelis vestuvių dalyvis, kuriam galima ir netgi pageidautina puoštis juodai – tai jaunikis. Visiems kitiems – tiek jaunajai, tiek pamergėms, tiek svočiai ir netgi svečiams, juoda spalva nėra rekomenduojama. Kuo ją pakeisti? Žinoma, pilka! Ir nesibaiminkite, kad ši spalva jus pavers pilkomis pelytėmis. Anaiptol! Pilką stiliaus žinovai drąsiai vadina naująja juoda – ši spalva yra ne mažiau elegantiška ir iškilminga, bet neturi tos „juodos lemties“ šleifo, tad puikiai tinkama vestuvėms. Beje, tikriausiai pastebėjote, kad greta žydros, rausvos, baltos ar sidabriško blizgesio atsidūrusi pilka apskritai tampa minkštu romantišku debesėliu, o ne pilkos kasdienybės sinonimu.

7. Vestuvės – ne baltosTiesa, populiariausia spalva nuotakos suknelei – vis dar balta. Tačiau visa kita – tikrai nebūtinai. Vestuvių aplinkai, puokštėms, dekoracijoms vis dažniau pasirenkamos spalvos, kurios noriai naudojamos madingų žurnalų fotosesijose: juoda, pilka, violetinė, vaiski raudona, oranžinė, jūros mėlio ir visi jų deriniai. O ką – gal ir visai nebloga mintis baltą pasaką keisti prabangia ir madinga realybe?Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Donata
2012-02-24 09:07:31
Rasote,kad tik rasyti....Daugiau pasidomekit...
Musu vestuves bus tradicines ir akyse tikrai nestovi ''balta mišrainė'' ir ''kadaruojanti piršlio iškamša'' Man asmeniskai, visos dradicijos ir daro vestuves ypatingas, kazkas kitaip nei eilinis vakarelis...