• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Moksliniai poros suderinamumo patikrinimo būdai

Autorius: Eli.lt
2014-07-16 16:05:00

Poros susiderinamumą populiaru vertinti pagal partnerių amžiaus skirtumą, zodiako ženklą ar net veido tipą, tačiau tam reikalui galima pasitelkti ir daug įdomesnių kriterijų, kurie paremti moksliniais tyrimais!Žiovulys. Mokslininkai pastebi, kad maždaug nuo 4-5-erių metų amžiaus žmonės „užsikrečia“ žiovuliu, t.y. pradeda žiovauti stebėdami žiovaujančius aplinkinius. Švedijoje atlikti tyrimai parodė, kad artimais ryšiais susiję, šiltus jausmus jaučiantys žmonės žiovuliu vieni kitus „užkrečia“ greičiau.

Veiksmų kartojimas
. Santykių pradžioje verta pabandyti stebėti ar partneris kartoja jūsų judesius - pabandykite sukryžiuoti kojas, pasikasyti ranką, paimti gėrimo puodelį į rankas, pasikedenti plaukus. Mokslininkai teigia, kad palankumą ir prieraišumą juntantys žmonės nejučiomis atkartoja jiems įdomaus žmogaus daromus veiksmus.

Balso kartojimas
. JAV studentų atliktas tyrimas parodė, kad bendraudamos su jas traukiančiu vyru moterys kalba šiek tiek žemesniu balsu, vyrai taip pat keičia balsą - kalbėdamiesi su juos dominančia moterimi balsą šiek tiek paaukština.

Pirštų ilgis
. Eilė tyrimų parodė, kad pirštų ilgiai priklauso nuo vystymosi metu gautų hormonų, nuo kurių taip pat priklauso ir daugelis kitų požymių. Teigiama, kad trumpus pirštus turintieji yra nekantrūs, kiek impulsyvūs, o ilgų pirštų savininkai ramesni, dėmesingesni detalėms. Poroms, kurių pirštų ilgiai skirtingi, sugyventi itin sunku.   
Laikoma, kad pirštai ilgi, jeigu vidurinio piršto (matuojant nuo galiuko iki pat delno) ilgis sudaro du tečdalius arba daugiau delno ilgio.

Išvaizdos panašumas. Ilinojaus universitete atlikto tyrimo metu kompiuterinė programa atrinko fiziologiškai panašių (panašus atstumas tarp akių, panaši odos spava, nosies ilgis, veido forma ir pan.) žmonių nuotraukas bei keletą atsitiktinių portretų. Tyrimo dalyviai įvardijo, kad jiems patrauklesni būtent tie žmonės, kurie buvo atrinkti kaip į juos panašūs. Panašius bruožus lemia panašus genų rinkinys, o tai gali apsaugoti nuo atžalų apsigimimo ir padidinti jų išgyvenimo galimybes, tad tokį pasirinkimą lemia evoliucija.

Lėtas pasivaikščiojimas
. Sietle atliktas tyrimas parodė, kad vyrai, eidami su juos traukiančiu asmeniu, sulėtina tempą, o štai eidami su jų netraukiančiu žmogumi yra linkę žingsniuoti įprastu greičiu ar stengdamiesi kitą žmogų truputį aplenkti.  

Mes. Keletas skirtingų tyrimų rodo, kad poros, kurios kalbėdamos tarpusavyje ar aplinkiniams pasakodamos įvairias istorijas dažniau mini įvardį „mes“, yra linkusios ilgiau išbūti kartu bei lengviau išsprendžia kilusius tarpusavio nesutarimus.  

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus