• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kitaip nei Bridget Jones  3 

2008-05-12 00:00:00

Kitaip nei Bridget Jones

Laisvos moterys (angl. freemales) – tai moterys, kurios laimingos ir be vyrų, kitaip nei Bridget Jones, kuri vis ieškojo Misterio Tobulybės, o vienišus vakarus leido su viskio buteliu, rašo D. Britanijos dienraštis „The Guardian“.

Laisvos moterys per daug užimtos, kad skirtų laiko Misteriui Vidutinybei, o klausimas, „Ar šiandien rasiu Misterį Tobulybę?“ joms mažiausiai rūpi. Jei netyčia šalia atsiranda žmogus, su kuriuo verta būti kartu - puiku, tačiau jos niekuomet nesileis į vyrų „medžioklę“.

Šiandien kaip niekad daug moterų gyvena vienos. D. Britanijos Nacionalinės statistikos departamento duomenimis 25-44 amžiaus (t. y. tuomet, kai paprastai sukuriama šeima) vienišų moterų skaičius per dvidešimt metų padvigubėjo. Ta pati ataskaita rodo, jog dviem trečdaliams apklausoje dalyvavusių žmonių nereikia antros pusės, kad jie galėtų gyventi laimingą ir pilnavertį gyvenimą.

Tendenciją, jog vienišių vis daugėja, galima sieti ir su populiacijos senėjimu, nes daugiau žmonių, kuriems virš 65 metų, gyvena vieni. Tačiau didelę įtaką daro tai, jog daugėja skyrybų, o jauni žmonės vis dažniau savo noru renkasi vienišiaus gyvenimą.

Tipiškas pavyzdys būtų 23 metų Londono nekilnojamojo turto konsultantė Annabel Turbutt-Day. Ji taip kalba apie savo gyvenimą: „Laikau save laisva moterimi. Tiesiog santykiams neturiu laiko. Savaitgaliais susitinku su draugais, einu į svečius, jodinėju žirgu. Visą savaitę daug dirbu. Kitam asmeniui mano gyvenime nebūtų vietos. Neseniai radau naują darbą, turėsiu daug komandiruočių, galbūt ir į užsienį. Tikrai esu patenkinta gyvenimu ir neturiu laiko jaustis vieniša. Santykiai man šuo metu nėra prioritetas.“

Kento universiteto sociologė Jan Macvarish keletą metų tyrinėjo 35-50 metų vienišų moterų gyvenimą.
Ji nustatė, jog didmiesčiuose vis daugiau išsilavinusių, sėkmingai darančių karjerą moterų gyvena vienos. Anksčiau moterys buvo veikiamos Bridget Jones and Ally McBeal stereotipų ir vyravo nuomonė, jog gyvenimas be vyro negali būti pilnavertis. Tradiciškai buvo reiškiamas gailestis vienišoms moterims, kurioms paskui „bus per vėlu susilaukti vaikų“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
bumcikiuke
2008-08-21 11:57:18
O ka daryti, kai Tu esi viena ir jaustumeisi gal ir liux, bet tavo aplinkoj yra visi susiporave ir buna tik poromis!!! Nori nenori tada pradedi jaustis nejaukiai ir galvoji, kad reikia "kazka susirast:". Be to LT dar gajus psaudimas ir nuolatiniai klausimai aplinkiniu "ar turi drauga, tai kaip cia tokai moteris neturi draugu" uzmusa!
yzzi
2008-08-17 11:42:08
man labai patinka tas "freemale" terminas..santykiai yra gerai kai jie yra, taciau desperatiskai ju ieskoti, forsuojant gyvenimo ivykius, vien del baimes pasijusti "ne kaip visi" yra blogai..
Ustina
2008-06-18 19:23:19
Negaleciau gyventi be vyro ir vaiku ... Manau kad ir seima turint galima puikia karjera pasidaryt