• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Valentino dienos teorijos: iš kur atsirado širdelės?

Autorius: BALSAS.LT
2014-02-14 10:00:00

Valentino dienos teorijos: iš kur atsirado širdelės?

Valentino diena jau visai netoli. Milijonai žmonių ruošiasi mylimiesiems siųsti atvirutes, rengia staigmenas slaptoms simpatijoms, o lygiai tiek pat daug vienišių ruošiasi praleisti vakarą šaukštais kabindami ledus tiesiai iš dėžutės ir žiūrėdami nevykusias 90-ųjų komedijas. Ir tiek vieni tiek kite neišvengiamai susidurs su pagrindiniu Valentino dienos simboliu – širdele. “Listverse.com” siūlo pasidomėti, iš kur ir kaip šis simbolis galėjo atsirasti… 


10. Žmogaus širdis


Žmogaus širdis yra šiek tiek panaši į Valentino širdutę, tačiau jei kada teko matyti tikrą širdį, žinote, jog ji atrodo taip pat bjauriai kaip ir bet kuris kitas žmogaus vidaus organas. Netgi nuvalyta ir nekruvina ji primena mėsos gabalą ir nekelia jokių romantiškų jausmų. Šiuo atveju širdelė būtų padaryta panašiai kaip ir Disney animaciniai personažai. Niekas neabejoja liūtų didingumu, tačiau jie nėra tokie tobulai gražūs kaip animaciniame filme “Liūtas karalius”. Tad nudažius ją raudonai (pagal kraują) ir apdainavus kaip emocijų ir sielos centrą, viskas stoja į savas vietas. 


9. Moters lytiniai organai


Moters išoriniai lytiniai organai, vadinami vulva, primena apverstą širdutę. Moters genitalijos budavo piešiamos ant išorinių Pompeii miesto viešnamių durų ir buvo rastos puikiai išsilaikiusios. Jų piešinys buvo supaprastintas iki dabar mums pažįstamos formos ir, manoma, būtent todėl šis ženklas yra toks paplitęs tarp jūreivių pasirenkamų tatuiruočių. Jūreiviai jūrose be moterų praleisdavo mėnesius ir net metus, tad laivui pasiekus uostą, seksas buvo viena pirmųjų idėjų. Kai apie tokias tatuiruotes klausdavo šeimos (žmonos), ženklas būdavo apibūdinamas kaip meilės simbolis. 


8. Sėklidės


Visos sėklidės atrodo panašiai, tad, jei ši teorija yra teisinga, širdelių kilmė turėtų būt labiau siejama su gyvulių nei su žmonių sėklidėmis. Ankstesniais laikais nebuvo specialių kastravimui naudojamų technologijų, o tik peilis ir maldos, kad gyvulys nenudvėstų. Gyvulių savininkai dažniausiai darbą atlikdavo patys, siekadami sutaupyti pinigų. Ūkininkas sugriebdavo sėklides ties kapšelio pagrindu ir paprasčiausiai viską nurėždavo. Dėl sėklidžių formos jas suspaudus susidaro kažkas panašaus į širdutės formą. Kažkam galėjo pasirodyti, kad tai susiję ir su vyro erogenine zona ir yra romatiškas vaizdas. Stilizuotas sėklides, kurios atrodo kaip apversta širdelė, galima pamatyti kai kuriuose herbuose, pavyzdžiui, Milano Colleoni šeimos. Prasmė tokia, kad jei vyras nusiunčia moteriai širdelę, tai reiškia galimybę ir pasiūlymą daugintis; jei moteris siunčia širdelę vyrui, vadinasi ji išreiškia norą daugintis. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus