Komentarai

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
dede
2011-08-09 14:26:23
www.ozala.gauja.lt - apie masturbacija
Sifilis
2011-08-07 00:33:23
Muhahahahaaa!!!
TASS
2011-08-04 13:36:14
Tie kas skaitė šį straipsnelį tikėtina turėtų patikėti lengvai priimtinu tekstu, bet man ypač įdomų būtų sužinoti šaltinį, kadangi jau pačioje pirmoje pastraipoje yra pilną netikslumų.

Pabandysiu patikslinti:

"Asmenybės tipas - psichologinės asmenybių klasifikacijos kategorija" na visų pirma reiktu paklausti apie tai ką reiškia žodis kategorija, gal turėta omenyje teorija.


(Bandymų skirstyti žmones pagal asmenybės tipus buvo nuo seno, tačiau labiausiai prigijo Karlo Gustavo Jungo teorija.) Vienaip ar kitaip K.Jungo teorija neprigijo, o jis buvo pirmasis sugebėjęs jas įvardinti ir šiai dienai yra laikomas šios fundamentinės psichologijos mokslo šakos pradininku.

K. Jungas skiria dvi pamatines, iš esmės priešingas, žmogaus psichikos nuostatas priklausomai nuo jų santykio su objektu – ekstraversiją ir intraversiją. Pagal tai išskiriami psichologinius tipai – ekstravertas ir intravertas, o šie tipai skirstomi į potipius pagal funkcijas. K.Jungas apibrėžė principus kaip susidaro tipai, o apie potipius išviso neina kalba. Taip pat jis paminėja dar vieną nuostatą, kurią vėliau išgrynino MBTI instrumento autoriai. O dėl funkcijų tai viskas ok.


(Asmenybės tipai lemia ne tik žmogaus dvasinę ar fizinę būklę, bet ir apsprendžia seksualinius polinkius.) Na o čia tai kvepia Nobelio premija. Jei yra sakoma, kad yra psichologiniai tipai, tai ir kalba eina apie psichologinius tipus, prie ko čia fizinė būklė. Fizinių, emocinių, IQ, EQ ir kitų dalykų Jungo teorija nenagrinėja, o ypač SEKSUALINIŲ pakraipų ar polinkių.

Todėl apibendrinant reiktu pasakyti, kad šis straipsnis yra keliantis itin daug klausimų dėl mokslinio pagrįstumo ir savo išvadomis bei interpretacijomis toli gražu negali būti rimtai vertinamas.