• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Šventes švęsti verta  3 

Autorius: Bazilė
2012-03-09 00:06:00

Eli.lt kokteilis: Šventes švęsti verta
Dreamstime nuotr.
Apie šventes visada sakiau taip: jei yra proga – kodėl gi nepašventus. Aš pati galiu švęsti kad ir Burkina Faso konstitucijos dieną (nors nežinau, ar Burkina Fase tokia diena minima).

Todėl vis dar pasigirstančios diskusijos, ar mums reikia švęsti kovo 8-ąją ir ar ši šventė neprarado savo tikrosios – moterų solidarumo ir kovos už savo teises – prasmės, man neįdomios. Vakar ir mano darbo stalas, ir mano Veidaknygės puslapis, ir netgi gatvės, kuriomis ėjau iš darbo namo, žydėjo tulpėmis. Gražu... Jei ne keletas arbatinių šaukštelių deguto į mano šventinę medaus statinaitę.

O tas keletas šaukštų – tai sveikinimai ir žinutės, kurie nekvepia nei tulpėmis, nei nuoširdumu. „Parduotuvė X sveikina savo klientes ir linki joms būti gražioms. Ta proga dovanojame jums 10 procentų nuolaidą..." bla bla bla. Tokio SMS maršrutas aiškus: Funkcijos —.> Trinti. Ar tikrai noriu ištrinti šį pranešimą? Taip, tikrai. Kaip ir dar penkiolika panašaus turinio. Po velnių, jei aš – moteris, tai privalau savo šventės proga dar ir papildomą reklamos dozę gauti? O kaip mano lygios teisės? Kodėl tokių žinučių negauna vyrai ir gali sau atsipalaidavę džiaugtis gražia pavasario diena, užuot nuolat kentę mobiliojo telefono pypčiojimą kišenėje? Nepasakokite, puikiai žinau, kad mobilusis turi ir begarsį režimą. Bet taip jau nutiko, kad vakar laukiau svarbaus skambučio, taigi garso neišjungiau. O ir šiaip, moteriškai prisipažinsiu – su kiekviena žinute širdyje sukirbėdavo staigmenos ir intrigos nuojauta: o gal tai ir vėl JIS?

Na, bet tiek jau to – tebūnie ši smulkmena it zyzianti musė, kuri, nors ir įkyri, nesugadina iškylos gamtoje su šašlykais (mmm, kaip pasiilgau šio vasaros malonumo!). Verčiau grįžkime prie šventės.

Kaip mes ją suvokiame? Kaip dieną, per kurią kas nors privalo mus džiuginti, linksminti, ruošti staigmenas ir visaip kitaip rodyti dėmesį. Aišku, toks rūpestis – puiku. Tačiau dažniausiai po tokių vilčių tenka nuryti ir karčią nepasitenkinimo piliulę: džiugesio buvo mažoka, linksmybės atsidavė naftalinu, o staigmenos taip ir nesulaukei... Be abejo, pati kalta: per daug tikėjais iš kitų ir per mažai kūrei šventę pati sau.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
aušra
2012-03-09 17:51:46
daugiau tokių kokteilių :))
filosofija
2012-03-09 13:32:19
ko gero... kad kuo daugiau švenčių - tuo geriau, o jei neatšventei vakar, tai nepamiršk atšvęsti šiandien ;)
Vita
2012-03-09 12:00:50
ir kas tuo norėta pasakyti?