• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Teisininkai konsultuoja

Autorius: Skusk.lt
2009-09-22 08:57:00

Nuvarytas automobilis

Laba diena. Turiu tokį klausimą. Palikęs priparkuotą gatvėje mašiną nakčiai, ryte jos neradau. Paskambinęs į policiją išsiaiškinau, kad įvyko autoįvykis per kurį nukentėjo mano automobilis ir mašina buvo nutempta į policijos konfiskuotų mašinų stovėjimo aikštelę. Aš gyvenu šalia tos vietos, kur įvyko avarija, bet policija neužėjo pas mane ir nutempė mano mašiną, nepranešusi man apie tai. Ar turėjo policija teisę tai daryti? Ačiū.
 Teisininko atsakymas:

Taip, remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 33 str. nuostatomis, “Priverstinai transporto priemonė gali būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama transporto priemonėms stovėti, į kitą vietą, jei trukdo valstybės institucijoms ar tarnyboms atlikti gelbėjimo darbus arba likviduoti avarijos padarinius…” “Sprendimą dėl priverstinio transporto priemonės nuvežimo gali priimti policijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.”

Beje, šiuo atveju jūs neturite pareigos atlyginti automobilio nutempimo ar saugojimo išlaidų.

 Gyvenu UK, o vaikas Lietuvoje

Sveiki. Gyvenu UK ir gavau ieškinį, kurį parašė mano tėvas, kadangi teismo sprendimu jis gavęs mano dukros laikiną globą. Mano tėvai patys sutinka ir nori auginti mano dukrą ir nenori, kad ji gyventų su manim UK. Kadangi santykiai mano ir tėvų pašliję, dukrą matau tik kai tėvai atvažiuoja atostogų į UK. Prieš metus pardaviau man perrašytą butą, kadangi į Lietuvą grįšt nežadu. Auginu 5 metų sūnų, einu antrus metus į koledžą ir kol kas gyvenu iš pašalpos. Tėvas padavė ieškinį, norėdamas gauti 45 tūkstančius litų. Tėvai gauna pašalpą už vaiko globą. Kadangi ketvirtus metus gyvenu iš pašalpos, auginu sūnų, ar yra nors menka galimybė man laimėti bylą? Ir dar klausimėlis: teismo popieriuose reikalaujama susirasti atstovą Lietuvoje, kuris už mane dalyvautų teisme, nes negaliu grįžti. Kur man jį susirasti, kur galėčiau kreiptis? Su pagarba - Diana.Teisininko atsakymas:
Nors klausime nepateikiate informacijos, kokio pobūdžio ieškinys Jums yra įteiktas, atsižvelgiant į kitas klausime nurodytas aplinkybes, suprantame, kad tai yra ieškinys dėl išlaikymo. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad tėvai privalo išlaikyti savo vaikus. Tokios pareigos nepanaikina ir tas faktas, kad Jūsų vaikui yra nustatyta laikina globa. Dėl šios priežasties Jūs turite pareigą finansiškai išlaikyti ir remti savo vaiką priklausomai nuo jo poreikių. Todėl laimėti bylą, jeigu išties neskyrėte lėšų vaiko išlaikymui iš esmės yra neįmanoma. Vienintelis šiuo atveju galimas dalykas yra nebent priteistinos sumos dydžio ginčijimas, atsižvelgiant į Jūsų finansinę, socialinę, fizinę padėtį ir būklę bei tikruosius vaiko poreikius. Taip iš Jūsų galima būtų priteista mažesnė suma išlaikymui.

Atsižvelgiant į tai, kad Jūs gyvenate užsienyje ir teismo procesas vyksta pagal Lietuvos Respublikos teisę, remiantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 805 str. Jūs privalote paskirti įgaliotą asmenį, gyvenantį Lietuvoje, per kurį Jums bus įteikiami procesiniai dokumentai. Toks įpareigojimas yra privalomas. Jums nepaskyrus tokio asmens, patirsite neigiamas pasekmes, kadangi visi procesiniai dokumentai, skirti Jums, liks byloje ir bus laikomi įteiktais.
Be to, atsižvelgiant į tai, kad turbūt Jūs nevažinėsite į Lietuvą dėl teismo projekto, Jums būtų pravartu paskirti ir atstovą, kuris galėtų atstovauti Jums byloje, o ne vien gautų Jums skirtus procesinius dokumentus. Jūsų atstovu byloje galėtų būti advokatas ar artimas giminaitis ar sutuoktinis, jei jis turi aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.


 

Advokatų profesinė bendrija
Gynėjų g. 16, Vilnius
Tel.: (5) 204 55 54
El p.: adlex@adlex.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus