• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pinigų dieta kovoje su skolomis

Autorius: Londonietė
2010-07-09 18:00:00

Pinigų dieta kovoje su skolomis
Jupiterimages.com nuotr.

Liaudies išmintis sako, kad didžiausi savo kišenės priešai esame mes patys. Kaip ir baimės, taip ir godumo akys didelės.

Dažnai patys stebimės, kad apimti pirkimo karštinės prisiperkame ne tik kad nereikalingų, bet dažnai ir savaitės biudžeto limitus savo kaina viršijančių daiktų. Jei jaučiate, kad išleidžiate daugiau, nei uždirbate, pats laikas sustoti ir kritiškai įvertinti situaciją. Pajamas viršijančios išlaidos – kelio link asmeninio bankroto pradžia.

Asmeninių finansų konsultantų nuomone, išlaidauti neturime bijoti. Jei cappuccino puodelis pakeliui į darbą yra neatskiriama jūsų ryto rutinos dalis, neverta savęs riboti ir atsisakyti šio malonumo. Tačiau jei jūsų kišenėse beveik švilpauja vėjas, o kreditinės kortelės įsiskolinimas kelis kartus didesnis už jūsų mėnesio pajamas, verta rimtai susimąstyti, ar teisingai nustatote išlaidų prioritetus. Svarbu prisiminti, kad į skolas klimpstame pagal vadinamąjį spiralės principą – pirmiausiai pradedame išleisti daugiau nei išgalime, tuomet imame skolintis, kad padengtume jau susidariusias skolas. Palaipsniui vis daugiau pajamų išleidžiame skoloms išmokėti, o tuo pat metu ir toliau skolinamės, kad gyventumėme taip, kaip esame įpratę. Galiausiai pasiekiame stadiją, kai beveik visos mūsų pajamos atiduodamos už skolas.

Kaip sužinoti, ar išleidžiate daugiau nei uždirbate? Jeigu turite skolų, pirmiausiai pabandykite atsakyti sau į klausimą, kokia pagrindinė jūsų įsiskolinimų priežastis. Galbūt jūsų skola – netikėtos baudos (pavyzdžiui, už laiku nesumokėtus mokesčius, apie kuriuos net nenutuokėte) ar neplanuotų išlaidų (susirgote, turėjote suremontuoti kaimynams užlietą butą ir panašiai) pasekmė. Tokiu atveju nevertėtų panikuoti, tiesiog protingai perskirstyti išlaidas, kad galėtumėte padengti susidariusią skolą per trumpiausią įmanomą laiką. Tačiau jeigu atrodo, kad niekur neišlaidaujate, bet skolos kažkaip pačios atsiranda, tai jau pavojaus signalas. Ir ženklas, kad privalote skubiai perplanuoti savo biudžetą. Geriausia šiuo atveju pasinaudoti internete nemokamai platinamomis biudžeto planavimo programomis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Gairės: pinigai, skolos


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus