• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mėgstamas darbas – raktas į finansinę sėkmę  3 

Autorius: luxvita.visiems.lt
2010-05-27 10:00:00

Mėgstamas darbas – raktas į finansinę sėkmę
jupiterimages.com nuotr

Tikriausiai nedaugelis žmonių pasinaudotų galimybe visai nedirbti, jei tai leistų  gyvenimo aplinkybės. Šiandieninė situacija mūsų šalyje diktuoja sąlygas, kad norėdamas išgyventi – privalai dirbti ir nesvarbu ką, svarbiausia, kad būtų pajamos.

Ieškodami naujo darbo, ar norėdami jį keisti, pirmiausiai, turite apsvarstyti, koks darbas Jums išties patiktų, kokį darbą dirbdami galėtumėte save realizuoti ir visapusiškai tobulėti. Jei žmogus turi potencialą  (įgimtų gabumų) dirbti techninį darbą, vargu ar jis bus geras pardavimų vadybininkas. Toks specialistas, paprastai, orientuojasi į savo darbo specifiką, ten gilina savo žinias, domisi profesinėmis naujovėmis. Jis yra savo srities profesionalas ir mėgaujasi tuo, ką dirba.

Atradus patinkančios veiklos kryptį, reikėtų tikslingai pasirinkti potencialias darbo vietas ir tik į jas pateikti savo kandidatūrą. Taip sutaupysite tiek savo, tiek kitų brangų laiką ir kryptingai judėsite savo tikslo link.

Sulaukus kvietimo į  pokalbį, jam derėtų tinkamai pasiruošti. Patarimų, kaip reikia pasirengti darbo pokalbiui, tikriausiai girdėjote ne vieną, tačiau kiekvienas darbo pokalbis skirtingas ir ne visada gali pritaikyti tą patį šabloną. Pavyzdžiui, kas leidžiama einančiam darbintis į meninės srities pareigas, griežtai draudžiama pretenduojantiems diplomatines darbo vietas. Į pokalbį Jūs turite eiti kaip „prekė“ ir privalote save „parduoti“ potencialiam darbdaviui. Dėl šios priežasties būtinai turite pasirūpinti savo „prekine išvaizda“ (tvarkinga išore) ir „kokybišku turiniu“ (t.y. suspindėti savo kompetencijos iškalba, žiniomis, profesiniais gabumais, talentu...). Eidami darbintis, nenumatysite visų darbdavio klausimų, tačiau privalote žinoti, kuriose srityse esate stiprus specialistas ir kuo konkrečiai būsite naudingas įmonei. Neverta tuščiai kalbėti, koks esate  geras specialistas, kaip susitvarkysite su pareigomis, jei viduje jaučiate, kad siūlomas darbas ne Jums, netoks, kokio tikėjotės ir neatitinka Jūsų lūkesčių. Tokių atveju geriau negaišti laiko ir gražiai atsisveikinti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vistierk
2010-10-06 17:39:16
vistiek kazka megsti labiausiai,o kadangi darbo ieskai tu ir jo reikia tau, nieksd tau jo nesiulys turi ieskot pati.
KeyKey
2010-06-16 15:50:58
Kaip lengvai skamba "susirask mėgstama darbą" ir "mėgstamas darbas yra tai, ką mėgsti daryti".

Aš mėgstu valgyti, miegoti, žiūrėti TV. Kas pasiūlys man mėgstamą darbą?
Ame
2010-05-28 12:53:28
Dirbu megstama darba ir tuo labai dziaugsiuosi!