• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Išmok taupyti per savaitę

Autorius: Eli.lt
2012-07-18 11:24:00

Išmok taupyti per savaitę
Freedigitalphotos nuotr.
Lengviausias būdas išmokti taupyti - susidaryti taupymo režimą, kad nereikėtų daug galvoti ir visada aiškiai žinotum, kiek turi pinigų ir kam gali juos leisti. Pradėk nuo mažų žingsnelių, kad pokyčiai nebūtų pernelyg skausmingi. Norėdama stebėti savo pajamas ir išlaidas ir taip turėsi priprasti prie griežtesnės disciplinos. Išmėgink šiuos paprastus būdus, kurie leis tapti gerokai taupesnei jau per savaitę!

Sekmadienis: Pasiruošimas savaitei

Pasidairyk kuponų, sužinok, kurioje parduotuvėje kokios nuolaidos. Turi laiko apgalvoti, kokius brangesnius pirkinius galėtum pakeisti šiek tiek pigesniais - pavyzdžiui, gal metas išbandyti kitą šampūną arba kitos formos pusryčių dribsnius? Susidaryk valgiaraštį savaitei ir juo vadovaudamasi nusipirk produktų - tik tiek, kiek reikia, ne daugiau.

Pirmadienis: Pradėk savaitę kontroliuodama išlaidas

Pradėk žymėtis kiekvieną išleistą centą - ir jau šios savaitės pabaigoje turėsi neginčijamų įrodymų, kur gi vis dėlto išeina pinigai. Veikiausiai iš karto apsispręsi, kur gali sutaupyti ir kam leisti tuos pinigus, kuriuos kaip į balą meti visai nesąmoningai. Pavyzdžiui, galbūt užuot kasdien pirkus kavos iš automato, sutaupytus pinigus mieliau išleistum savaitgalio pietums restorane?

Antradienis: Naudok mažiau - visko!

Jei ketini taupyti pinigus, štai tau akivaizdus sprendimas: susilaikyk nuo impulsyvių pirkinių. Bet tai dar ne viskas. Pamėgink jau nuo šiandien naudoti visko mažiau, pradedant šampūnu ir baigiant cukrumi į arbatą. Šaukštas po šaukšto - žiū, jau ir visą pakelį sutaupei!

Trečiadienis: Kontroliuok užkandžius

Norisi ko nors saldaus? Jau leki į kioskelį šokolado. Darbe per priešpiečius panūdai bandelės? Bėgi tekina į parduotuvę jos pirkti, o iš namų atsineštos kopūstų salotos ir vėl keliauja šiukšliadėžėn. Stop! Nepasiduok pagundai ir netikėtiems skonio įgeidžiams. Kaskart užsimaniusi užkandžio, kurį reikia pirkti, stabtelėk minutėlę ir pagalvok - ar tikrai nori būtent jo? O gal galėtum jį pakeisti kuo nors, ką jau turi šaldytuve? Nepamiršk, kad tokie neplanuoti užkandžiai priskiriami impulsyvių pirkinių kategorijai ir dažniausiai nesuteikia trokštamos laimės, tik patuština piniginę ir pamaitina tave kalorijomis!

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus