• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gyventi geriau, išleisti mažiau!

Autorius: Laura Mureikaitė, Moters savaitė
2012-02-10 09:20:00

Gyventi geriau, išleisti mažiau!
Taupyti ir dabar madinga. Visai neseniai paplito ir patogų, modernų, bet kartu ir ekologišką gyvenimo būdą nusakanti sąvoka – kūrybingas vartojimas. Daugybė žmonių suvokė, kad apgalvotas prekes įsigyti naudingiau, o minimalizuoti savo išlaidas – visai smagus užsiėmimas. Tad kaip gyventi geriau išleidžiant mažiau?

1.    Kuponai. Reklama turi savų pliusų. Tik reikia atidžiai ją skaityti. Nepraleiskite jos pro akis žurnaluose, laikraščiuose ir netgi tos, kuri spausdinto šlamšto kamščiu užkemša jūsų pašto dėžutę. Tarp visos jums nereikalingos informacijos galite atrasti ir kai ką naudingo sau – pavyzdžiui, nuolaidų kuponą. Todėl net skaitydama laikraštį turėkite po ranka pieštuką, kad galėtumėte pasibraukti jums reikalingas žinutes. Jei esate užsiprenumeravusi kokių nors parduotuvių naujienų internetu – nepatingėkite sąžiningai atsidarinėti jų siunčiamų naujienlaiškių, ten taip pat kartais slepiasi galimybė atsispausdinti nuolaidų kuponą, sudalyvauti kokioje nors parduotuvės loterijoje ar, pavyzdžiui, informacija apie nemokamas stilisto paslaugas.

2.    Perkami kuponai internete. Nuolaidų kuponai, kurių pastaruoju metu tiek daug užderėjo internete – tikrai vertingas dalykas. Tačiau saugokitės ir neužkibkite ant reklamos kabliuko: pirkite kuponus tik toms paslaugoms, kuriomis jūs tikrai naudotumėtės ir be nuolaidos. Bei prieš apmokėdama sąskaitą nepatingėkite paskambinti ir tiksliai išsiaiškinti, kas įeina į pasiūlymą: kartais pagudraujama ir čia, kai už nuolaidą suteikia tik dalį paslaugos.

3.    Laimės valandos. Kino teatruose, muziejuose, klubuose paprastai būna nustatytos tam tikros savaitės dienos ar valandos, kai bilietą galite įsigyti pigiau nei įprastai. Domėkitės ir nepraleiskite progos papramogauti taupiau!

4.    Pigesnis laikas, pigesnė vieta. Planuokite keliones tinkamu laiku – vykstant atostogauti galima pasigauti gerą orą ir ne sezono metu. Tada už tą pačią išvyką mokėsite bent trečdaliu mažiau, o įspūdžiai bus tikrai ne menkesni. Sezono metu domėkitės platesniu pasiūlymų spektru. Pavyzdžiui, užuot tradiciškai vasaroję Palangoje, galbūt už tą pačią sumą galite pasimėgauti prabangesniu poilsiu Latvijos ar Lenkijos pajūryje?

5.    Realios kainos prieš virtualias. Perkant buitinę techniką, kosmetikos, parfumerijos priemones ir pan. visada pravartu pasidomėti, kas siūloma interneto parduotuvėse. Daugybę daiktų taupiau parsisiųsdinti iš užsienio nei pirkti už dirbtinai iškeltą kainą parduotuvėje.

6.    Grožio salonas pigiau. Tai irgi įmanoma! Jei jūsų mieste yra grožio akademija, kirpėjų, visažistų mokykla – būtinai pasidomėkite jų teikiamomis paslaugomis! Gali būti, kad ten besimokantys  studentai apkirps, sušukuos, atliks manikiūrą ar veido priežiūros procedūras už itin mažą akiną. O rizika, kad kažkas nepavyks – tikrai ne didesnė nei paprastoje kirpykloje: juk visą procesą stebi budri mokytojo akis!

7.    Prisiminkite biblioteką! Net ir padidėjus PVM knygynai, galima sakyti, išgyvena aukso amžių – žmonės vis dar noriai perka knygas, o ką tik praūžusi knygų mugėje lankytojų srautas nė kiek nesumažėjo. Ir vis dėlto prieš pirkdama knygą pagalvokite: ar ne pravarčiau būtų ją pasiimti iš bibliotekos? Taip pat galima įsigyti jau perskaitytą, pigiau. Nepraleiskite progos ir pati parduoti savo perskaitytų romanų kolekcijos – namuose atlaisvinsite lentyną naujoms knygoms. Internete galite rasti ne vieną knygų komisą arba pasinaudokite skelbimų portalais.

8.    Sodas ant palangės. Keletas vazonėlių su prieskoniniais augalais ne tik papuoš jūsų virtuvę, bet ir padės sutaupyti – petražolių, šviežių bazilikų, mėtų lapelių ir, žinoma, svogūnų laiškų, galite turėti po ranka nuolat. Ir visai nemokamai!

9.    Du už vieno kainą. Didelėse parduotuvėse ir optikos salonuose ne tokios jau retos akcijos „2 produktai už 1 kainą“. Pasidomėkite pasiūlymu – jis gali būti net labai naudingas. Jei antrosios priemonės jums nereikia – pasiteiraukite draugių, galbūt kuriai iš jų reikia kaip tik antrojo produkto? Galėsite sumokėti už prekę per pusę.

10.    Gamintojų parduotuvės. Pigiausiai trokštamą prekę galima įsigyti firminėse pačių gamintojų įsteigtose parduotuvėse, o jei turite tokią galimybę – apsilankykite konkrečioje gamykloje esančioje parduotuvėje.

11.    Išpardavimas ir kolekcijos likvidacija. Tuo metu parduotuvėse nuolaidos taip pat didelės. Tiesa, geresni rūbai tada iššluojami jau per pirmą išpardavimo dieną. Todėl pasiteiraukite jums patinkančiose parduotuvėse, ar jie nesiunčia informacijos apie išpardavimus ir naujienas SMS žinute arba el. paštu. Jei ne – susitarkite su draugėmis, kad nuolat operatyviai informuosite viena kitą apie regėtus išpardavimus. Taip pat nevenkite žvilgtelėti, kas siūloma išparduotuvėse – kartais čia galima patikusį daiktą nusipirkti net su 70 procentų nuolaida.

12.    Turgus. Čia galima ne tik įsigyti šviežiausių maisto produktų, bet ir nusiderėti. Lengviausia tai padaryti tada, kai turgaus darbo laikas eina į pabaigą. Pavargę pardavėjai, skubėdami išparduoti likusias prekes, net patys pasiūlo atiduoti 2 kg bulvių ar morkų už vieno kainą.

13.    Mainai. Keiskitės diskais, knygomis, filmais, vadovėliais, naudingais namų ūkio daiktais su draugais ir giminaičiais. Kam kaskart pirkti ką nors naujo, jei galima pasinaudoti tuo, ką jau kažkas nusipirko? Be abejo, pasiūlius ką nors mainais.

14.    Paslaugų mainai. Nagi, prisiminkite, kas iš jūsų draugių turi kokį nors talentą? Be abejo, keistis su ja bus įmanoma tik tuo atveju, jei kokį nors talentą turite ir jūs. Pavyzdžiui, gal jūsų kaimynė yra baigusi masažo kursus, o jūs mokate padaryti idealų manikiūrą? Susibėkite paplepėti ir apsikeiskite paslaugomis. Abi tik išlošite!

15.    Mados draugė. Tai variantas, kuriuo neatsisako pasinaudoti net daugybė Holivudo žvaigždžių. Tai galimybė įsigyti supermadingą daiktą už pusę kainos. Net ir pačiame sezono įkarštyje. Kaip? Pirkti jį per pusę su drauge (kaimyne, sese). Jei jūsų skoniai ir stiliai panašūs – kodėl gi nepabandžius? Madinga rankinė, išskirtinis diržas, rankų darbo papuošalai... Svarbi sąlyga – turite abi viena kita pasitikėti (kad bičiulė nepradings iš akiračio su įsigytu daiktu) ir iš anksto aptarti sąlygas, kaip daiktu naudositės: ar keisitės iš eilės kas tam tikrą laiką, ar dalinsitės pagal kokį nors kitokį grafiką. Beje, taip galima keistis ir buities prietaisais ar grožio puoselėjimo technika. Vėliau, kai daikto nebereikės arba jis pabos, galėsite jį parduoti, o gautus pinigus pasidalinti.

16.    Mėginukai. Neatsisakykite jų! Visų pirma, jie padės jums sužinoti, ar išsirinkta priemonė jums tinka ir yra reikalinga. Antra, mėginukus labai patogu naudoti kelionėse, jie neapkrauna lagamino kaip normalaus dydžio šampūno buteliukai ir kremo indeliai. Tas pats pasakytina ir apie viešbučiuose siūlomus šampūnus bei kitus higienos produktus.

17.    Konkursų prizai. Jei mokate fotografuoti ar kurti šmaikščius ketureilius, turite kantrybės rinkti produktų etiketes arba skambinti į radijo stotis – kodėl gi nesudalyvavus įvairiausiuose konkursuose? Taip galima laimėti išties vertingų prizų arba šiaip mielų smulkmenų, pavyzdžiui, pakuotę kavos ar picą į namus!

18.    Dovanos. Visi mes kartkartėmis gauname dovanų. Nesidrovėkite draugams ir artimiesiems užsiminti, ką norėtumėte gauti. Paklausta, ko norėtum dovanų, nekoketuokite ir pasakykite tiesiai šviesiai. Taip gausite ne ilgai ieškotą, bet jums visai nereikalingą suvenyrą, o daiktą, kuris suteiks džiaugsmo ir bus naudingas. Jei abejojate, ar ne per brangaus daikto norite, dėl visa ko pasiūlykite klausiančiajam išrinkti ką nors iš kelių skirtingoms kainų kategorijoms priklausančių variantų.

19.    Sporto klubas pigiau. Dažniausiai organizuotoms grupėms sporto klubai siūlo specialias nuolaidas. Kiek žmonių reikia? 10? 15? Štai kur galima protingai pasinaudoti socialinių tinklų ir forumų privalumais – tik parodykite iniciatyvą, ir netruksite surinkti būrelį virtualių bičiulių, su kuriomis kasdienės treniruotės bus ir pigesnės, ir linksmesnės!

20.    Žalesnė kosmetika. Namų sąlygomis pagaminta kosmetika – kaukės, šveitikliai, plaukų skalavimo skysčiai – ir sveikesni, ir pigesni. Net ir patyrę grožio industrijos vilkai pripažįsta: geriausias ir universaliausias kremas visų tipų odai – geras alyvuogių aliejus. Tad kam ieškoti brangesnių ir tikrai neaišku ar geresnių alternatyvų?


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus