• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką daryti, jeigu neauga plaukai?

Autorius: Sveikata.lt, Shutterstock nuotr
2017-08-08 11:00:00

Ką daryti, jeigu neauga plaukai?
Kartais plaukų augimo greitis mūsų netenkina – mums atrodo, kad jie tiesiog „stovi vietoje“, nors ir galiukus reguliariai pakerpame, ir plaukus kaukėmis palepiname... Kodėl? Ir ką daryti?
 
Kodėl plaukai neauga?

 
Lėtas plaukų augimas yra daugelio įvairaus amžiaus moterų rūpestis. Laimei, greitesnis plaukų augimas yra pasiekiamas - reikia tik šiek tiek pastangų ir nemažai kantrybės. Ilgi plaukai neužaugs per naktį, tačiau paspartinti jų augimą galite net ir natūraliomis priemonėmis namų sąlygomis.
 
Lėto plaukų augimo priežasčių yra ne viena. Pagrindinės iš jų – genetika, nepakankama priežiūra ir vitaminų bei mikroelementų trūkumas.
 
Bendrieji plaukų priežiūros patarimai
 
„Ne!“ dažnam galvos plovimui. Galvos oda išskiria riebalus, kurie natūraliai drėkina ir apsaugo plaukų šaknis. Jei plaukai labai riebaluojasi, galvą perplaukite ne karštu, vėsiu vandeniu. Jei galvą būtina plauti kasdien - naudokite kasdieniniam naudojimui tinkamą šampūną. Sausas šampūnas yra tinkama alternatyva kasdieniniam plovimui - sugeria riebalų perteklių, plaukai atrodo švarūs ir purūs.
 
Naudokite kondicionierių tinkamai.
Kondicionierius padeda atstatyti plaunant galvą prarastas medžiagas, todėl jį reikėtų naudoti po kiekvieno plovimo. Netepkite kondicionieriaus ant galvos odos, o tik ant plaukų. Palaikykite 1-2 minutes ir kruopščiai išplaukite.
 
Saugokite šlapius plaukus. Šlapi plaukai yra labai pažeidžiami. Netrinkite išplautų plaukų rankšluosčiu, o tik švelniai nusausinkite. Šlapius plaukus šukuokite ypač atsargiai, retomis šukomis, pradėkite nuo galiukų ir užbaikite šaknimis. Neikite miegoti šlapiais plaukais.
 
Nekirpkite plaukų dažniau nei tai iš tiesų būtina. Tai, kad plaukus būtina kirpti reikia ne rečiau kaip kas 6-8 savaitės, yra mitas. Iš tikrųjų plaukų galiukus pakirpti reikia tik tada, kai jie pradeda skilinėti ir atrodo nesveiki. Dažnas kirpimas plaukų augimui įtakos neturi – jie auga iš šaknų.
 
Kokią įtaką plaukų augimui daro jūsų gyvenimo būdas?
 
Atsakymas paprastas: labai didelę. Plaukų augimo greitį ir būklę lemia ir tai, kaip mes su jais elgiamės, ir tai, ką valgome. Kai kurie maisto produktai yra ypač svarbūs plaukų sveikatai. Tai žuvis, ypač lašiša, ankštiniai produktai (pupelės, lęšiai), žaliosios daržovės (špinatai, brokoliai, salotos, avokadai), riešutai ir kt. Šiuose produktuose gausu maisto medžiagų ir vitaminų, būtinų plauko augimui ir tvirtumui.
 
Plaukų augimą skatina ir sportas - 25 minučių trukmės mankšta pagerina viso kūno (taip pat – ir galvos odos kraujotaką), taip skatindama greitesnį maisto medžiagų patekimą i plauko folikulą.
 
Kokios sudedamosios naminių kaukių dalys efektyviausios, norint paskatinti plaukų augimą?

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus