• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kvapų magija: kaip aplinkiniams palikti neišdildomą įspūdį?

Autorius: Eli.lt
2016-02-14 11:00:00

Kvapų magija: kaip aplinkiniams palikti neišdildomą įspūdį?
Kvepinimasis – kasdieninis ritualas, kuris pratęsia aprangos sukuriamą įvaizdį. Tinkamai pasirinktas kvapas ne tik sustiprina gerą savijautą, bet ir pabrėžia asmenybę. Rafinuotas aromatas pasitarnauja ne tik harmoningo įvaizdžio kūrimui, bet ir lemia santykius su aplinkiniais.

Apie tai, kaip tinkamai pasirinkti ir derinti kvapus bei aplinkiniams palikti gerą įspūdį, ar suvilioti antrąją pusę, pasakoja „L‘Occitane“ atstovė Eglė Stočkienė.

„Kvapas – subtili žmogaus asmenybės bei charakterio išorinė išraiška. Prieš renkantis kokį kvapą dėvėti, pirmiausiai reikia pagalvoti, kaip aš jaučiuosi ir paskui pagal tai derinti kvapą. Harmoningas jausmo, vertybių bei kvapų derinys sukurs elegancijos pojūtį“, - pasakoja „L‘Occitane“ atstovė Eglė Stočkienė.

Skirtingi kvapai - skirtingoms progoms

Renkantis kvapus reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia, kvapai yra derinami pagal planuojamos veiklos pobūdį: vienus kvapus galima rinktis laisvalaikiui, kitus darbui, dalykiniams reikalams ar renginiams.

Laisvalaikiui labiausiai tinka gaivūs bei natūralūs, gamtos kvapai, oficialioms akimirkoms – švelnūs, dėmesį patraukiantys, bet jo neblaškantys kvapai.

„Neįpareigojančioms akimirkoms tinka natūralūs gamtos kvapai, praturtinti švelniais, gėliniais ar vaisiniais aromatais. Tai galėtų būti verbenos kvapo natos, susimaišiusios su rožės, citrinų ir snapučių aromatais ar kvapai citrono vaisiaus pagrindu, kuriuos papildo energizuojantys citrusiniai ir malonūs kašmyro medienos akordai. Laisvalaikio akimirkas visada papuoš gaivūs vyšnių žiedų aromatai“, - pasakoja Eglė Stočkienė.

Nuo laisvalaikio pereinant link oficialių akimirkų verta prisiminti, jog renkantis kvepalus derybiniams susitikimams reikia būti atsargiam. Kvepalai turi paryškinti poziciją bei perteikti pasitikėjimo savimi jausmą, todėl rinktis švelnių, gaivių kvapų negalima. Tokiu atveju patartina naudoti kvapus su deginto medžio natomis.

Vien išmanyti bei pajausti kokioms akimirkoms kokie kvepalai tinka  - nepakanka. Puošiantis kvapais būtina žinoti apie jų sluoksniavimą.Kvapų sluoksniavimas

Pagrindinė kvapų sluoksniavimo taisyklė - sunkesnis kvapas eina pirmiausiai, o lengvesnis „ant viršaus“.

Norint geriau suprasti, kaip sluoksniuoti kvapus, reikia atsižvelgti į 3 natų taisyklę. Viršutinė nata yra ta, kurią užuodžiame iš karto užpurškus kvepalus. Pirmoji nata dažniausiai būna gaivi. Vidurinė nata laikoma kvapo širdimi ir dažniausiai būna šilta ir švelni. Apatinė nata yra ta, kuri atsiskleidžia paskutinė ir ilgą laiką išlieka po to, kai viršutinės natos jau prasisklaido.

„Pradedantiems eksperimentuoti su kvapų sluoksniavimu bei norint tai atlikti saugiai, galima rinktis skirtingus kvapus, kuriuose yra tų pačių natų, pvz. jazminų. Drąsesni gali bandyti derinti dvejas ar daugiau priešingų natų, pvz. prieskonių ir vanilės aromatų. „L‘Occitane“ aromatų išskirtinumas yra atsekamos kilmės, natūralūs ingredientai, todėl besidomintiems kvapų sluoksniavimu bus nesunku atsirinkti tarpusavyje derančius kvapus“, - pasakoja Eglė Stočkienė.

Kvapų sluoksniavimas nebūtinai reiškia, kad vienas kvapas yra purškiamas ant kito. Sluoksniuoti galima ir įvairias kūno vietas kvėpinant skirtingais aromatais. Tarkime riešus kvėpinti vienu aromatu, o kaklą kitu.Kvapų derinimas

Naudojant kvepalus reikia atsižvelgti ir į tai, kokios kūno priežiūros priemonės yra naudojamos. Kvėpinimosi ritualas gali baigtis katastrofiškai, jei bus naudojama tarpusavyje nederančių natų dušo želė, losjonas ir kvepalai. Tokiu atveju paprasčiausias sprendimas naudoti to paties kvapo dušo prausiklį, pienelį, losjoną. Tokiu atveju, kvapai tarpusavyje neprasilenks bei aromatas ant kūno išliks ilgiau.

Naudojantiems skirtingų kvapų kūno priežiūros priemones ir kvepalus, reikia juos sluoksniuoti atsižvelgiant į visuose kvapuose esančias natas bei jas tarpusavyje derinti.

Kaip ilgai kvapas išsilaikys, priklauso nuo daug faktorių, t.y.  individualios kūno „chemijos“, aromato sudėties, aromato klasės.

Renkantis kvapus patartina atsižvelgti ir į metų laikotarpį. Šiltuoju metų sezonu tinka lengvesni, gaivūs kvapai, o šaltuoju – šiltesni bei sodresni. Taip pat negalima pamiršti apie saikingą kvapų naudojimą, nes perdozavus net ir geriausio aromato, aplinkiniams jis sukels neigiamas emocijas. Būtent subtilumas, o ne nosį rėžiantis demonstratyvumas aplinkiniams sukelia ir palaiko intrigą, lemiančią susidomėjimą.

Kiekvienais metais „L‘Occitane“ pristato riboto leidimo kvapų seriją. Šiais metais artėjantis pavasaris pakvipo vyšnių, bijūnų, apelsinų, orchidėjos žiedais, deginto medžio ir verbenų aromatu. Šie aromatai - lyg odė jaunystei ir pirmajai meilei.

Kvepalai – tai nematomas, tačiau nepamirštamas ir visada madingas aksesuaras. Jis raneša apie moters atėjimą ir primena moterį jai išėjus.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus