• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Atsargiai, pavojinga kosmetika!  2 

2008-12-04 00:00:00

Atsargiai, pavojinga kosmetika!
"Gamma" nuotr.
Gundantys pažadai produkto etiketėse ne visada garantuoja patį geriausią rezultatą. Tiesą sakant, kartais kai kurie produktai pridaro daugiau žalos, nei naudos.

Tinklalapyje futurederm.com perspėjama, kokios kosmetikos vis dėlto geriau būtų vengti.

Atsargiai: odos šveitiklis su abrikosų granulėmis!

Daugybė odos priežiūros ekspertų jau yra pastebėję, kad abrikosų šveitiklis neretai pažeidžia odą. Priežastis – pernelyg aštrios abrikosų granulės, kurios smulkinant dažniau skyla į aštriabriaunius, o ne aptakių paviršių grūdelius. Tereikia vieno stipresnio brūkštelėjimo ranka – ir toks odos šveitiklis  gali įbrėžti odą ar ištempti ją ties poromis. Vargu ar toks negyvų ląstelių šveitimo būdas dovanos trokštamą glotnią aksominę odą.  

Atsargiai: Benzolo peroksidas!

Paprastai ši cheminė medžiaga dedama į odos priežiūros priemones, kovojančias su spuogais – jie efektyviai naikina jaunatvinius spuogus sukeliančias bakterijas P. acnes. Tačiau pastebėta, kad benzolo peroksidas skatina laisvųjų radikalų formavimąsi, todėl jo vartojimą rekomenduojama kiek įmanoma sumažinti. Kitaip tariant, ši kosmetika –tik pasikonsultavus su gydytoju ar vaistininku!

Atsargiai: Lūpų blizgis be UVF!

Pasak Baylor universiteto Medicinos centro Dalase mokslininkės daktarės Christine Brown, nuo UV spindulių saugančių filtrų neturintys lūpų blizgiai, užuot patys atspindėję kenksminguosius spindulius (kas, atrodytų, logiška), juos tik dar labiau pritraukia prie lūpų. Ir net jei netiki, kad tokia smulkmena gali lemti odos vėžio išsivystymą (juk lūpų paviršius ne itin didelis), tai vertėtų atkreipti dėmesį bent jau į tai, kad UV spinduliai skatina odoje esančių kolageno ir elastino ląstelių degeneraciją, nuo ko lūpos praranda dalį savo putlumo ir formos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Gairės: Pasak Baylor

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Aniute
2008-12-29 14:42:07
Na ir vaiksciokim-kas gi cia tokio?Kiek metu nesideginu niekur,bet kol kas problemu del to neturiu.Vat kai vezi odos gausim,tada nelaikas bus gailetis.Tai mano nuomone.
lady
2008-12-23 22:58:59
Saulė-nesveika,soliariumas-nesveika,savaiminio įdegio kremai-nesveika..Gerai,vaikščiokim perbalę visus metus.